Nejlepší odměny za založení účtu v roce 2024

Založit si nový bankovní účet a získat za to odměnu ve formě peněz na konto, nebo si zadarmo nakoupit zboží za několik tisíc, to stojí rozhodně za pozornost. Připravili jsme pro vás přehled bankovních ústavů a jejich bonusů, které k nově založeným účtům poskytují. Inspirujte se a vyberte si ten svůj!

Kdo má největší odměny za založení účtu?

Nejlepší odměny za založení nového účtu u banky se vyplatí hlídat. Děláme to za vás. Pravidelně procházíme nabídky jednotlivých bankovních ústavů a sdílíme zde akční nabídky, díky kterým vás kromě výhodného bankovního účtu čeká i finanční odměna navíc.

Účet Raiffeisenbank

Raiffeisenbank Bezny Ucet

Jednou z bank, která vás odmění za založení nového účtu je Raiffeisenbank. Získat u nich můžete odměnu 1000 Kč na nově založený účet. Tato akce běží do 30. listopadu 2022 a podmínky má velmi jednoduché. 

Výše bonusu

Jak získat bonus za založení u Raiffeisenbank?

Abyste získali bonus 1000 Kč od Raiffeisenbank, stačí, když kartou k nově založenému účtu 3x zaplatíte, a to do dvou měsíců od jeho založení. Mezi tyto platby se počítá, když zaplatíte nákup v kamenném obchodě, stejně jako online platba kartou na internetu. 

  Získat odměnu za založení u Raiffeisenbank

Účet mBank

Mbank Bezny Ucet

Nejvyšší bonus v současné době nabízí pro své klienty mBank. K jejich mKontu #navlastnitriko vám po založení a splnění jednoduchých podmínek dá 2000 Kč. Ty jsou v podstatě určeny na nákupy, jelikož je potřeba nejprve nakoupit eKartou k tomuto nově založenému účtu v e-shopech. Dá se tak říci, že si nakoupíte věci až za 2000 Kč zdarma. 

mKonto je výhodné celkově. Neplatíte nic za vedení, ani za eKartu, což je virtuální platební karta k účtu. 

Výše bonusu

 • Maximální výše bonusu: 2000 Kč
 • Účet: mKonto od mBank
 • Recenze mBank

Jak získat bonus za založení u mBank? 

Abyste bonus 2000 Kč od mBank získali, je potřeba založit si eKonto online a následně zažádat přes internetové bankovnictví o virtuální platební kartu, tzv. eKartu. S tou pak začnete platit v e-shopem pomocí online platby kartou. Nákupy až do výše 2000 Kč vám budou proplaceny zpět na účet, a to do 60 dnů od nákupu. 

  Získat odměnu za založení u mBank

Účet ČSOB

Také ČSOB má poměrně výhodný účet, který se vyplatí založit. Nezískáte tak jen výhodné podmínky a zázemí silné a stabilní banky, ale také bonus navíc v podobně 1000 Kč na váš nově založený účet. 

Výše bonusu

Jak získat bonus za založení účtu u ČSOB? 

Akce na získání bonusu 1000 Kč k novému účtu u ČSOB platí od 1. do 30 listopadu 2022. Je potřeba založit si Plus Konto od ČSOB a do 30 dnů se přihlásit do mobilní aplikace ČSOB Smart. Druhou podmínkou je rovněž do 30 dnů od založení Konta Plus zaplatit platební kartou k tomuto účtu. Pokud podmínky splníte v dané lhůtě, můžete se do 60 dnů od ukončení akce těšit na 1000 Kč na svém novém účtu. 

  Získat odměnu za založení u ČSOB

Účet Moneta Money Bank

Moneta Bezny Ucet

Moneta Money Bank již pro nové klienty žádný bonus nenabízí. Pokud si u nich založíte účet Tom Plus, žádný bonus k němu nezískáte. Více o účtu Tom Plus se dozvíte i v naší recenzi.

Výše bonusu

Jak získat bonus za založení účtu u Moneta Money Bank

Akce pro získání bonusu již skončila.

  Získat odměnu za založení u Moneta

Jaké banky nenabízí odměnu za založení?

Účet Equa bank

Equa Bank Bezny Ucet

Equa bank se nedávno spojila s Raiffeisenbank. Díky tomuto spojení se jejich běžný účet mění na chytrý účet od Raiffeisenbank. V současné době sice Equa bank nenabízí žádný bonus za založení nového účtu pro nové klienty, ale i tak se jedná o velmi výhodné konto. Vedení Chytrého účtu je zcela zdarma, dostanete k němu bez poplatků i platební kartu a navíc zdarma i kreditní kartu Mastercard. Chytrý účet si lze založit online. Další výhodou jsou výběry z bankomatů zdarma, v Čechách i ve světě. 

Výše bonusu

 • Maximální výše bonusu: 0 Kč
 • Účet: Chytrý účet Raiffeisenbank
 • Recenze Equa bank

Jak získat bonus za založení účtu u Equa bank (Raiffeisenbank)

Equa bank sice v současné době žádný bonus za založení účtu nenabízí, ale řešení tady i přes to je. Jelikož se spojením s Raiffeisenbank mění jejich běžný účet na Chytrý účet od Raiffeisenbank, doporučíme založit si jej přímo přes tuto banku. Raiffeisenbank má totiž v současné době akční nabídku, v níž můžete za založení jejich Chytrého účtu získat 1000 Kč odměnu. Podmínky se dozvíte výše. 

Účet Air Bank

Air Bank má pro své nové (i stávající) klienty řadu výhod, které mohou využívat jak na běžném účtu, tak na jiných produktech (půjčky, spoření, investice apod.). V současnosti sice nenabízí žádný bonus navíc za založení účtu právě u nich, ale i tak se vyplatí mít běžné konto právě v Air Bank. Vedení účtu, stejně jako veškeré poplatky jsou zcela zdarma. Nic neplatíte ani za výběry z bankomatu. A pokud chcete přece jen dostávat nějaké peníze navíc (na chodníku je přece nenajdete), můžete si aktivovat slevy u partnerských obchodů (kamenných obchodů i e-shopů). Pokud v těchto obchodech budete platit kartou k účtu od Air bank, budou se vám vracet zpět na účet zajímavé částky. 

Výše bonusu

 • Maximální výše bonusu: 0 Kč
 • Účet: Běžný účet od Air Bank

Jak získat bonus za založení účtu u Air Bank

Air Bank momentálně nenabízí žádný bonus k založení nového účtu. 

Účet Komerční banka

Ani Komerční banka v současné době nenabízí žádný bonus pro klienty, kteří si zde založí nový účet. V jejich nabídce je ale hned několik typů účtů, které se dají pohodlně a rychle založit online. Zvolit můžete Můj účet, který je bez poplatku za vedení. Zaplatíte však na něm peněžní transakce a také výběry z bankomatu. Další typy účtů mají poplatek za vedení, ale zase získáte zdarma veškeré převody peněz i výběry z bankomatů. Navíc se jedná o silnou a stabilní banku, což už za úvahu rozhodně stojí. 

Výše bonusu

 • Maximální výše bonusu: 0 Kč
 • Účet: Běžný účet Komerční banky

Jak získat bonus za založení účtu u Komerční banky

Komerční banka zatím nenabízí žádný peněžní bonus pro nové klienty, kteří si u ní založí nový účet. Může se to však změnit. Sledováním této stránky nepřijdete o žádné nové informace. 

Účet Hello bank

Hello bank je poměrně mladá bankovní společnost, která sice nenabízí žádnou zvláštní odměnu za založení účtu právě u nich, ale přesto se vyplatí vložit do ní důvěru. Jejich účet je bez poplatků za vedení, neplatíte převody peněz ani výběry z bankomatu. Na účtu je navíc zajímavý úrok 1 %, kterým se zhodnotí peníze, které na něm necháváte “ležet” pro případ nouze. Takový úrok u účtů není vůbec běžný. 

Výše bonusu

 • Maximální výše bonusu: 0 Kč
 • Účet: Běžný účet Hello bank

Jak získat bonus za založení účtu u Hello bank

Hello bank momentálně pro nové klienty nenabízí žádnou finanční odměnu za založení nového účtu. Může se to však kdykoliv změnit, neboť banky vyhlašují podobné akce v průběhu celého roku. Stačí sledovat aktualizace našeho článku. 

Účet Česká spořitelna

Ceska Sporitelna Bezny Ucet

Česká spořitelna nabízí svým klientům dva typy účtů – Plus a Standard. Účet Standard má vedení zdarma, ale nenajdete na něm tolik výhod, jako na účtu Plus. Ten sice poplatek má, ale pokud jej aktivně využíváte a splníte poměrně jednoduché podmínky banky, můžete mít vedení rovněž bez poplatku. Vedle těchto běžných účtů Česká spořitelna nabízí i výhodné účty pro děti, studenty i seniory. V současné době však nenabízí žádný finanční bonus za založení nového účtu. 

Výše bonusu

Jak získat bonus za založení účtu u České spořitelny

Česká spořitelna zatím žádný bonus pro nové klienty s nově založeným účtem nenabízí. 

Doporučujeme Doporučujeme

Hledáte nejvýhodnější bankovní účet nadupaný bonusy? Chcete účet, na kterém nebudou žádné poplatky a vše bude bez podmínek? Podívejte se na celé naše srovnání bankovních účtů. Ideální účet tak najdete rychleji.


Co číst dále:


Přispět svou zkušeností
diskuze
Podělte se o názor a pomozte tak ostatním!