Centropol Recenze Centropol Recenze

Hodnotil/a Redakce 5fin.cz

Vydáno: 12. 4. 2023

Aktualizováno: 29 ledna, 2024

Shrnutí recenze

Centropol je jeden z nejlepších dodavatelů plynu a elektřiny. Svým klientům dokáže nabídnout stabilitu a jistotu jak v nepřerušeném dodání elektřiny a plynu, tak v cenách. V současné době reaguje na zastropování cen energií dle vládního zařízení. Díky tomu si můžete zvolit smlouvu na dobu neurčitou se zastropovanou cenou. Další možností jsou pak smlouvy se závazkem na jeden nebo dva roky, u kterých máte fixovanou cenu za plyn i elektřinu, která se v průběhu smluvního období nemění. Svůj odběr a spotřebu energií můžete kdykoliv kontrolovat v online správě a v případě nutnosti si upravit výši záloh.

Celkové skóre 10/10 se skládá z hodnocení všech 10 parametrů:
 • Dodává elektřinu
 • Dodává plyn
 • Fixace ceny
 • Možné sjednat online
 • Bez závazků
 • Dlouhodobý úvazek je výhodnější?
 • Možná změna výše záloh
 • Přijímají nové zákazníky?
 • Je možné přejít od konkurence?
 • Mají vlastní pobočky?
Hodnocení redakce
hodnoceno 10 parametrů
10/10
Hodnocení uživatelů
hodnoceno 4x Přidat hodnocení
2/5
Celkové skóre 10/10 se skládá z hodnocení 4 parametrů:
 • Dodává elektřinu
 • Dodává plyn
 • Fixace ceny
 • Možné sjednat online
10/10
Celkové skóre 10/10 se skládá z hodnocení 3 parametrů:
 • Bez závazků
 • Dlouhodobý úvazek je výhodnější?
 • Možná změna výše záloh
10/10
Celkové skóre 10/10 se skládá z hodnocení 3 parametrů:
 • Přijímají nové zákazníky?
 • Je možné přejít od konkurence?
 • Mají vlastní pobočky?
10/10

Výhody

 • Spolehlivý dodavatel plynu i elektřiny
 • Dlouhodobě výhodné smlouvy se závazkem
 • Možnost smlouvy bez závazku se zastropovanou cenou za energie

Nevýhody

 • Smlouva bez závazku je sice zastropovaná, ale stále vychází dráž než smlouvy se závazkem

Důležité parametry
Celkové skóre 10/10 se skládá z hodnocení 4 parametrů:
 • Dodává elektřinu
 • Dodává plyn
 • Fixace ceny
 • Možné sjednat online
10/10

Centropol je přední dodavatel plynu a elektřiny na území České republiky. Vedle energií poskytují i výhodné mobilní tarify, ty však v této recenzi ponecháme stranou. Nás budou zajímat především energie, jejich ceny a podmínky smluv. 

Centropol Elektrina Plyn Dodavatel

Centropol v současné době nabízí dva typy smluv. Můžete mít smlouvu na neurčito se zastropovanou cenou energií, nebo pak smlouvu na jeden či dva roky s fixovanou cenou. 

Svou spotřebu energií si kdykoliv pohlídáte sami, v online správě, kam zadáte čísla svého elektroměru či plynoměru a Centropol vám spočítá, zda vám na to výše záloh postačí či nikoliv. Měsíční zálohy si můžete v online správě také změnit.

Centropol umožňuje online sjednání smlouvy, a to ať přecházíte od konkurence, nebo sjednáváte smlouvu na zcela nové odběrné místo. Vám stačí, když si necháte spočítat nabídku, vyberete si z doporučených tarifů a smluv, a po podpisu počkáte, až si vás Centropol předeve k sobě. O výpověď u stávajícího dodavatele energií se postarají sami. 

Dodává elektřinu
Energetická společnost se zabývá dodáním elektřiny
Ano
Dodává plyn
Energetická společnost se zabývá dodáním plynu
Ano
Fixace ceny
Společnost nabízí fixovanou cenu za plyn/elektřinu, která se nezmění po celou dobu smluvního období. Fixovaná cena se váže na smlouvu se závazkem uzavřenou na konkrétní období.
Ano
Možné sjednat online
Smlouvu s dodavatelem plynu/elektřiny je možné uzavřít online, přímo přes formulář na webových stránkách, nebo přes e-mail.
Ano

Dodavatel elektřiny

Centropol nabízí klientům elektřinu hned v několika typech tarifů. Tři z nich jsou na dobu určitou, s fixní cenou za elektřinu. Klient může vybírat ze závazku na rok nebo dva roky. Nově, díky zastropování cen energií, však Centropol nabízí i další typ smlouvy, a to na dobu neurčitou se zastropovanou cenou. Ta je stanovena na 6050 Kč za MWh včetně DPH. 

Centropol Dodavatel Elektriny

Ceny za elektřinu jsou stanoveny sice pevně, ale odvíjí se i od dalších aspektů – jaké máte distribuční území, na co všechno elektřinu potřebujete apod. Díky čtyřem typům smluv si snadno vyberete takovou, která vám sedne nejlépe, abyste platili za elektřinu co nejméně. 

Tip Tip

Líbí se vám nabídka od Centropolu na tarif bez závazku se zastropovanou cenou, ale stejně vás zajímá, co nabízí konkurence? Podívejte se na celé naše srovnání dodavatelů elektřiny a vyberte si toho pravého právě pro vás.

Dodavatel plynu

Centropol Dodavatel Plynu

Centropol si sám plyn netěží, tudíž jej nakupuje na světovém trhu do zásoby. Ceny plynu u Centropolu se proto odvíjí od aktuální ceny na trhu. I zde však platí vládní nařízení a zastropované ceny. Ty jsou pro plyn stanoveny na 3025 Kč za MWh. Stejně jako u elektřiny si klienti mohou vybrat ze čtyř typů smluv, z nichž jedna je bez závazku, tedy na dobu neurčitou, ale se zastropovanou cenou plynu. Proto se klienti nemusí obávat extrémního zvýšení cen za plyn a navýšení měsíčních záloh. Strop udrží cenu v rozumném měřítku. 

Druhou variantou jsou pak smlouvy se závazkem se zafixovanou částkou za odběr plynu. Můžete je uzavřít opět na jeden až dva roky a i zde nám vycházela cena plynu lépe u fixní částky, než u zastropované částky ve smlouvě na neurčito. 

Tip Tip

Zajímá vás, jak se zastropování cen plynu promítlo do nabídky konkurence? Chcete vědět, zda některá nemá nižší sazby u fixovaných cen plynu? Podívejte se na celé naše srovnání dodavatelů plynu a vyberte si svého dodavatele na míru.

Podmínky
Celkové skóre 10/10 se skládá z hodnocení 3 parametrů:
 • Bez závazků
 • Dlouhodobý úvazek je výhodnější?
 • Možná změna výše záloh
10/10

Centropol v současné době nabízí několik variant smluv. Můžete si zvolit smlouvu bez závazku, se zastropovanou cenou energií. Ta platí od listopadu 2022 a po celý rok 2023 a reaguje na zastropování cen energií vládním nařízením. Výše uvedené ceny za plyn a elektřinu jsou právě zastropované sazby. Cena pro klienty se ale liší i podle toho, v jakém žijete distribučním území, na co všechno v domácnostech plyn a elektřinu využíváte atd. 

Centropol Vyhody Nevyhody

Smlouva bez závazku je výhodná především v tom, že můžete kdykoliv přejít ke konkurenci, aniž byste platili pokutu za porušení smluvního závazku. Cena za elektřinu i plyn se zde pohybuje podle toho, jaká je cena za energie na trhu. Dodavatel vám může v případě zdražování cenu navýšit a naopak. Díky zastropování cen však nemusíte mít strach z přehnaně vysokých částek. Strop zajistí, že se přes konkrétní částku dodavatel nesmí dostat. 

Centropol ale nabízí i smlouvy se závazkem, a to na jeden nebo dva roky. Tyto smlouvy vám zajistí fixní cenu za energie, takže se nemusíte bát, že by vám v průběhu smluvního období Centropol cenu navýšil. Při porovnání cen fixních smluv se smlouvou bez závazku jsme zjistili, že pro klienty je i výhodnější zvolit si smlouvu na dobu určitou. Zde však záleží na tom, zda chcete mít na rok či dva stabilní cenu, nebo dáte raději přednost nejistotě s tím, že lze od Centropolu kdykoliv odejít. 

Bez závazků
Společnost nabízí smlouvu bez závazků - klient může kdykoliv odejít.
Ano
Dlouhodobý úvazek je výhodnější?
Společnost nabízí smlouvy na dlouhé smluvní období, u nichž zvýhodní cenu elektřiny/plynu.
Ano
Možná změna výše záloh
Společnost umožňuje kdykoliv během roku změnit výši záloh za plyn/elektřinu - obvykle online nebo v mobilní aplikaci.
Ano

Stejně jako konkurenční energetické společnosti i Centropol umožňuje klientům online správu svého účtu. Snadno si tak zjistíte i během roku, kolik jste již spotřebovali a zda vám na to postačí měsíční zálohy. V případě, že byste měli nedoplatek, můžete své zálohy zvýšit a v opačném případě zase snížit. 

Centropol sice nemá mobilní aplikaci, ale online správa je podle nás dostačující.

Sjednání
Celkové skóre 10/10 se skládá z hodnocení 3 parametrů:
 • Přijímají nové zákazníky?
 • Je možné přejít od konkurence?
 • Mají vlastní pobočky?
10/10

Ať už chcete k Centropolu přejít od konkurence, přepsat energie na sebe po úmrtí původního odběratele, stěhujete se nebo potřebujete sjednat odběr energie na zcela novém odběrném místě, můžete to provést online. Na webových stránkách společnosti najdete ke všem zmíněným případům potřebné dokumenty, které je třeba doložit. Zaslat je můžete e-mailem i poštou. Pak už jen vyčkáte, až za vás pracovníci Centropolu vše vyřeší.

Centropol má k dispozici na území České republiky celkem 11 poboček. To je dobré především pro klienty, kteří dávají přednost osobnímu jednání před telefonickou komunikací nebo online správou. My oceňujeme především samoobslužnou online správu, ve které má klient vše pod kontrolou.

Přijímají nové zákazníky?
Energetická společnost stále přijímá nové zákazníky.
Ano
Je možné přejít od konkurence?
Společnost umožní novým klientům přejít k ní od konkurence a s přechodem a ukončením smluv u stávajícího dodavatele vypomůže.
Ano
Mají vlastní pobočky?
Energetická společnost má kamenné pobočky a zákaznická centra, kam mohou klienti osobně zajít.
Ano
Tip Tip

Líbí se vám nabídka od Centropolu na tarif bez závazku se zastropovanou cenou, ale stejně vás zajímá, co nabízí konkurence? Podívejte se na celé naše srovnání dodavatelů elektřiny a vyberte si toho pravého právě pro vás.


Přispět svou zkušeností
diskuze
Podělte se o názor a pomozte tak ostatním!

Centropol zkušenosti a recenze zákazníků

2 zkušeností
Hodnocení - 1 Hodnocení - 2 Hodnocení - 3 Hodnocení - 4 Hodnocení - 5

Nejhorší dodavatel. Ukončit smlouvu s nimi je problém, který nemá obdobu. Naštěstí už vidím světlo na konci tunelu a dne 31.12.2023 bych měla mít od nich pokoj. Snažím se jich zbavit od března 2022, nejdřív termínovaná smlouva na 36 měsíců a pak o dva dny později doručená žádost o ukončení smlouvy od mého nového dodavatele-přechod na smlouvu doby neurčité a tříměsíční výpovědní lhůta. Nevím jak se to mohlo stát když můj nový dodavatel ji poslal 29.8. a oni tvrdí, že ji obdrželi až 5.9. , lžou…. jak říkám, Centropol už NIKDY

Hodnocení - 1
Martina Kokaislová
27 září, 2023
Hodnocení - 1 Hodnocení - 2 Hodnocení - 3 Hodnocení - 4 Hodnocení - 5

dobrý den ,

nedoporučuji – neseriozní dodavatel . Uzavřel jsem s nimi smlouvu na 2 roky strategicky pro začátek v září 22 , s cenou 3200Kč / Mw a ihned po uzavření smlouvy zvýšili ceny na listopad a prosinec 22 na cenu 6900 Kč + distribuční poplatky tedy 7300 Mw pak přišel vládní strop , po zrušení stropu zůstává jejich ceník platný , ale prý pro aktivně nabídnou zákazníkům změnu smlouvy . Mě spekulativně obrali a za 25Mw jsem zaplatil 116.000CZK za topnou sezónu 09/22 – 09/23 . Od 07 /23 jsem s nimi řešil na zálaznické lince kolik budu platit za 25 Mw spotřeby za topnou sezónu 09/22 – 09/23. Při tomto hovoru jsem se dozvěděl že ceny produktu strategicky na 2 roky byli hned za 2 měsíce změneny z 3200 na 6900 za MW + distribuční poplatky . Neměl jsem o této změně tušení . Zálohy jsem si dal 9300/ měsíc čekal jsem mírný přeplatek . Na call centru mě neuměli sdělit kolik tedy zaplatím , tušil jsem že to bude nemilé překvapení – hodně nemilé . Z celkové spotřeby 25 Mw za rok si dali přes 9 MW do Listopadu a Prosince ma základě udajů dodavatele (bohužel jsem si neznačil samoodečty ) a zaplatil jsem za tyto 2 měsíce skoro 50.000 CZK celkově za 25,4 Mw platím 116.000 CZK – Až po mém denním dohadodování se s nimi na zákaznické lince a po e mailech mi operátorka Call centra pod mým tlakem prozradila že za 6.000 Kč pokuty můžu ukončit smlouvu . Na to jsem napsal výpoveď a poté mi obchodní oddělení nabídlo produkt fixne pro Tebe narok z 10% slevou …abych neodešel. Říkal jsem si super , projev dobré vůle a smírného řešení , že smlou a hned mi poslali vyučtování za cenu 4640Kč / mw v průměru za rok takoví to jsou kabrňáci jak vydělat , 120.000 za zimu v domě využili krize – prostě změnili ceny a udajně informovali klasickým dopisem zaslaným do schránky , vše podle našeho práva … co dodat , neseriozní dodavatel, neznám nikoho v okolí kdo by zaplatil takovou cenu za normální spotřebu

Hodnocení - 1
Marek Churavy
17 října, 2023