Innogy Recenze Innogy Recenze

Hodnotil/a Redakce 5fin.cz

Vydáno: 12. 4. 2023

Aktualizováno: 29 ledna, 2024

Shrnutí recenze

Innogy je stabilní a spolehlivý dodavatel energií, čímž se zaslouženě dostal do našeho výběru pěti nejlepších dodavatelů. Poskytuje klientům elektřinu i plyn, a to ve smlouvách na dobu určitou i neurčitou. S dlouhodobě nastavenými smlouvami mohou klienti získat výhodnější sazby. Vedle energií poskytuje Innogy i řadu služeb navíc, jako jsou slevy u obchodních partnerů v rámci Innogy Premium a Innogy Karta. K dispozici je klientům aplikace, v níž si mohou kontrolovat během roku svou spotřebu a v případě potřeby si výši záloh kdykoliv změnit. Využít mohou i pojištění domácnosti nebo domácí asistenci a servis plynových kotlů.

Celkové skóre 9.6/10 se skládá z hodnocení všech 10 parametrů:
 • Dodává elektřinu
 • Dodává plyn
 • Fixace ceny
 • Možné sjednat online
 • Bez závazků
 • Dlouhodobý úvazek je výhodnější?
 • Možná změna výše záloh
 • Přijímají nové zákazníky?
 • Je možné přejít od konkurence?
 • Mají vlastní pobočky?
Hodnocení redakce
hodnoceno 10 parametrů
9.6/10
Hodnocení uživatelů
hodnoceno 1x Přidat hodnocení
5/5
Celkové skóre 10/10 se skládá z hodnocení 4 parametrů:
 • Dodává elektřinu
 • Dodává plyn
 • Fixace ceny
 • Možné sjednat online
10/10
Celkové skóre 8.7/10 se skládá z hodnocení 3 parametrů:
 • Bez závazků
 • Dlouhodobý úvazek je výhodnější?
 • Možná změna výše záloh
8.7/10
Celkové skóre 10/10 se skládá z hodnocení 3 parametrů:
 • Přijímají nové zákazníky?
 • Je možné přejít od konkurence?
 • Mají vlastní pobočky?
10/10

Výhody

 • Stabilní a spolehlivý dodavatel plynu a elektřiny
 • Možnost sjednání smlouvy na dobu určitou - se zvýhodněnou cenou
 • Smlouvy na dobu neurčitou - možnost kdykoliv odejít
 • Řada dalších výhod pro klienty - Innogy Premium

Nevýhody

 • Sjednání smlouvy online je možné pouze v některých případech. Pokud sjednáváte zcela novou smlouvu na nové odběrné místo, je nutno navštívit pobočku.

Důležité parametry
Celkové skóre 10/10 se skládá z hodnocení 4 parametrů:
 • Dodává elektřinu
 • Dodává plyn
 • Fixace ceny
 • Možné sjednat online
10/10

Innogy je dlouhodobě stabilní a spolehlivý dodavatel elektřiny i plynu. Klienti u nich mají na výběr ze smluv na dobu určitou i neurčitou a tarify se dají vybrat téměř na míru každé domácnosti. S volbou tarifu a jeho optimalizací Innogy klientům pomáhá v rámci služeb a péče o zákazníky. 

Innogy Dodavatel Energii

Pokud chcete k Innogy přejít od svého stávajícího dodavatele, nemusíte jezdit nikam na pobočku, i když i ty má Innogy rozeseté po České republice a řeší na nich mnoho záležitostí. Sjednání smlouvy na elektřinu i plyn při přechodu od konkurence se dá pohodlně sjednat online. Na hlavní stránce, i při rozkliknutí stránek “elektřina” nebo “plyn”, se dostanete na cenovou kalkulačku, kam zadáte informace o tom, kde bydlíte, resp. kde se nachází odběrné místo, uvedete, zda budete řešenou energií svítit, ohřívat vodu, zda máte doma přímotopy nebo elektrické topení, čerpadlo apod. Na základě toho dostanete cenovou nabídku na konkrétní tarif/tarify, které jsou pro vás vhodné. 

Službu “optimalizace cen” však mohou využít i stávající zákazníci Innogy a zjistit tak, zda by mohli na elektřině či plynu ušetřit a jakým způsobem. V tomto případě je však lepší obrátit se přímo na pracovníky Innogy, kteří se optimalizací zabývají a doporučí vám tarif přímo na míru. 

Kromě dodávání energií se Innogy zabývá i dalšími službami pro klienty, jako jsou výhodnější nákupy, servisy kotlů nebo fotovoltaické elektrárny. Na služby, které společnost poskytuje, se podíváme níže podrobněji. 

Dodává elektřinu
Energetická společnost se zabývá dodáním elektřiny
Ano
Dodává plyn
Energetická společnost se zabývá dodáním plynu
Ano
Fixace ceny
Společnost nabízí fixovanou cenu za plyn/elektřinu, která se nezmění po celou dobu smluvního období. Fixovaná cena se váže na smlouvu se závazkem uzavřenou na konkrétní období.
Ano
Možné sjednat online
Smlouvu s dodavatelem plynu/elektřiny je možné uzavřít online, přímo přes formulář na webových stránkách, nebo přes e-mail.
Ano

Dodavatel elektřiny

Innogy patří k předním dodavatelům elektřiny a dokáže svým klientům vyjít vstříc jak cenově, tak co se týká péče o zákazníky. Klienti navíc získávají i další výhody a bonusy navíc. 

Innogy Elektrina

Na odběr elektřiny je možné sjednat smlouvu na dobu neurčitou, která sice není tak cenově výhodná, ale zase klienta neváže na konkrétní dobu a tak může kdykoliv odejít. Druhou variantou jsou pak smlouvy na dobu určitou, a to na 15 nebo 30 měsíců. U těchto smluv klienti za svůj závazek získají výhodnější ceny za energie. 

Tip Tip

Zaujala vás nabídka elektřiny od Innogy, ale raději byste mrkli i na nabídky konkurence? Podívejte se na celé naše srovnání dodavatelů elektřiny a vyberte si toho, který vám bude vyhovovat nejlépe.

Dodavatel plynu

Innogy Plyn

Innogy je spolehlivým dodavatelem nejen elektřiny, ale i plynu. Pokud se rozhodnete pro smlouvu se závazkem, tedy na dobu určitou, máte na výběr 12, 25 nebo 30 měsíců. U těchto smluv můžete získat výhodnější ceny. Druhou variantou je pak méně výhodná smlouva na dobu neurčitou, od které ale lze kdykoliv odstoupit. Jelikož se ceny za energie mohou lišit odběrným místem i tarifem, je dobré si konkrétní nabídku nechat spočítat – buď telefonicky, na zákaznické lince, nebo online, v kalkulačce cen za energie. Tak snadno zjistíte, jaká je vaše nabídka a jaký tarif je pro vás vhodný. 

Tip Tip

Innogy má pro své klienty nejen dodávku plynu, ale i řadu výhod navíc. Není však jediný. Bonusy pro své klienty mají i další energetické společnosti. Podívejte se na celé srovnání dodavatelů plynu a zjistěte více.

Innogy karta

Jedním z bonusů pro klienty Innogy je i Innogy karta. Umožňuje jim nakupovat u partnerských společností a obchodů se slevou, a která může být až 20 %. Slevy se týkají především nákupu vstupenek na filmy, na lyžování nebo pokud jedete na dovolenou (Fisher, Exim Tours atd.). Seznam partnerů Innogy, u nichž lze kartu uplatnit, najdete na stránkách Innogy, stejně jako informace o tom, jak kartu můžete získat. Se slevou můžete navštívit i výstavu Svět techniky. Na kartu má nárok každý zákazník Innogy. 

Innogy Karta

Innogy Premium

Slevy však nemusíte dostat jen se zmíněnou Innogy kartou. V rámci programu Innogy Premium můžete uplatnovať slevy v procentech i plných částkách i u dalších partnerských obchodů, jako je Oresi, Electrolux, Adrop apod. Seznam všech slev a partnerských obchodů najdete opět na stránkách společnosti Innogy. 

Další služby Innogy

Innogy poskytuje ale i kvalitní služby pro klienty, jako je servis plynových kotlů, kontrola a optimalizace cen a nastavení tarifů a záloh, domácí asistence, pojištění domácnosti nebo tipy, jak více šetřit na energiích. Veškeré služby jsou opět dostupné na jejich webových stránkách.

Doporučujeme Doporučujeme

Chcete ušetřit za energie, ale nevíte, kde začít? Podívejte se na tarifní poradenství Innogy a na jejich tipy, jak snížit spotřebu energií a plaťte skutečně jen za to, co využíváte.

Podmínky
Celkové skóre 8.7/10 se skládá z hodnocení 3 parametrů:
 • Bez závazků
 • Dlouhodobý úvazek je výhodnější?
 • Možná změna výše záloh
8.7/10

Jak už jsme zmínili u konkrétních energií, jak u plynu tak u elektřiny Innogy umožňuje uzavření smlouvy se závazkem i bez něj. Smlouvy na dobu neurčitou sice nejsou cenově tak výhodné, jako ty na konkrétní počet měsíců, ale zase od společnosti můžete kdykoliv přejít jinam, pokud byste nebyli s dodávkou energií spokojeni. 

Budete-li volit smlouvu se závazkem, doporučujeme vybrat delší počet měsíců. U Innogy platí, že dlouhodobé smlouvy mohou být cenově výhodnější.

Bez závazků
Společnost nabízí smlouvu bez závazků - klient může kdykoliv odejít.
Ano
Dlouhodobý úvazek je výhodnější?
Společnost nabízí smlouvy na dlouhé smluvní období, u nichž zvýhodní cenu elektřiny/plynu.
Ne (individuální)
Možná změna výše záloh
Společnost umožňuje kdykoliv během roku změnit výši záloh za plyn/elektřinu - obvykle online nebo v mobilní aplikaci.
Ano

Innogy vychází svým klientům výrazně vstříc v rámci dalších služeb a péče o zákazníky. Jednou z těchto výhod je i změna zálohy kdykoliv je potřeba. Díky aplikaci od Innogy je možné kdykoliv zadat čísla z vašeho plynoměru nebo elektroměru do kalkulačky a zjistit, kolik jste již spotřebovali a zda jsou vaše zálohy dostatečně vysoké. Pokud je potřeba zálohy zvýšit, popř. i snížit, můžete tak učinit online ve zmíněné aplikaci. Vyhnete se tak nepříjemnému překvapení na konci roku a budete mít svou spotřebu energií pod kontrolou.

Sjednání
Celkové skóre 10/10 se skládá z hodnocení 3 parametrů:
 • Přijímají nové zákazníky?
 • Je možné přejít od konkurence?
 • Mají vlastní pobočky?
10/10

Innogy má dobře řešenou klientskou podporu na telefonní lince, ale pokud dáváte přednost osobnímu jednání, můžete využít i některou z jejich poboček. Nové zákazníky stále přijímají, a to jak pro nová odběrná místa, tak klienty, kteří přicházejí k Innogy od konkurence. 

Přechod od konkurence je výrazně jednodušší. Stačí si na jejich webových stránkách rozkliknout “ukázat nabídku” na hlavní stránce, vyplnit parametry a dále už postupovat podle pokynů. Rychlost přepsání energií k Innogy bude závislá na tom, zda odcházíte od konkurence se smlouvou na dobu neurčitou nebo určitou. U závazkové smlouvy se obvykle musí počkat, až závazek skončí, abyste neplatili pokutu za porušení smluvních podmínek.

Přijímají nové zákazníky?
Energetická společnost stále přijímá nové zákazníky.
Ano
Je možné přejít od konkurence?
Společnost umožní novým klientům přejít k ní od konkurence a s přechodem a ukončením smluv u stávajícího dodavatele vypomůže.
Ano
Mají vlastní pobočky?
Energetická společnost má kamenné pobočky a zákaznická centra, kam mohou klienti osobně zajít.
Ano

Pokud jste již zákazníkem Innogy a chcete od nich novou, ideálně výhodnější nabídku, pokud chcete na sebe přepsat energie – např. při přestěhování, kvůli úmrtí atd., nebo pokud chcete přihlásit zcela nové odběrné místo, budete muset zavolat na klientskou linku, popř. se objednat na pobočku a dořešit přechod k Innogy takto. Tyto služby bohužel online sjednat nejdou.

Doporučujeme Doporučujeme

Zaujala vás nabídka elektřiny od Innogy, ale raději byste mrkli i na nabídky konkurence? Podívejte se na celé naše srovnání dodavatelů elektřiny a vyberte si toho, který vám bude vyhovovat nejlépe.


Přispět svou zkušeností
diskuze
Podělte se o názor a pomozte tak ostatním!