ČEZ Recenze ČEZ Recenze

Hodnotil/a Redakce 5fin.cz

Vydáno: 12. 4. 2023

Aktualizováno: 29 ledna, 2024

Shrnutí recenze

ČEZ je v současné době největší dodavatel energií v České republice. Je dodavatelem elektřiny i plynu a má rozvinutou zákaznickou podporu. Nám se líbí především aplikace Můj ČEZ, ve které si vaše odběry snadno zkontrolujete a hned zjistíte, zda vám zálohy postačí, nebo zda budete mít nedoplatek. V případě potřeby můžete pomocí této aplikace kdykoliv změnit své zálohy a upravit je tak, abyste nedoplatky neměli. ČEZ nabízí smlouvy bez závazku bez fixních záloh, stejně jako fixní zálohy se smlouvou na dobu určitou.

Celkové skóre 9.6/10 se skládá z hodnocení všech 10 parametrů:
 • Dodává elektřinu
 • Dodává plyn
 • Fixace ceny
 • Možné sjednat online
 • Bez závazků
 • Dlouhodobý úvazek je výhodnější?
 • Možná změna výše záloh
 • Přijímají nové zákazníky?
 • Je možné přejít od konkurence?
 • Mají vlastní pobočky?
Hodnocení redakce
hodnoceno 10 parametrů
9.6/10
Hodnocení uživatelů
hodnoceno 1x Přidat hodnocení
5/5
Celkové skóre 10/10 se skládá z hodnocení 4 parametrů:
 • Dodává elektřinu
 • Dodává plyn
 • Fixace ceny
 • Možné sjednat online
10/10
Celkové skóre 8.7/10 se skládá z hodnocení 3 parametrů:
 • Bez závazků
 • Dlouhodobý úvazek je výhodnější?
 • Možná změna výše záloh
8.7/10
Celkové skóre 10/10 se skládá z hodnocení 3 parametrů:
 • Přijímají nové zákazníky?
 • Je možné přejít od konkurence?
 • Mají vlastní pobočky?
10/10

Výhody

 • Smlouvy na rok s výhodnější cenou - se závazkem
 • Smlouvy na dobu neurčitou bez fixní ceny - bez závazku
 • Od nového roku již zastropované ceny
 • Pohodlná aplikace pro kontrolu a změny
 • Výši záloh si můžete upravit v aplikaci ČEZ

Nevýhody

 • Smlouvy se zafixovanou cenou nabízí pouze na 1 rok

Důležité parametry
Celkové skóre 10/10 se skládá z hodnocení 4 parametrů:
 • Dodává elektřinu
 • Dodává plyn
 • Fixace ceny
 • Možné sjednat online
10/10

ČEZ je největší energetické uskupení v České republice. Poskytují odběratelům silovou elektřinu, plyn i mobilní tarif. Vedle elektřiny pro běžné odběratele zajišťuje i fotovoltaické panely a celý systém pro samotvorbu elektřiny. Jejich misí, jak uvádí na svých stránkách, je “zajišťovat bezpečnou, spolehlivou a pozitivní energii zákazníkům i celé společnosti.” Snaží se přinášet inovace v technologiích a při řešení energetických potřeb a přispívat tak k vyšší úrovni života.

Cez Hlavni Vyhoda

 Ať už jste zákazníky ČEZ nebo jiné energetické společnosti, vysoké spotové ceny za energie se vás mohou dotýkat stejně. ČEZ proto vychází svým klientům vstříc a nabízí jak smlouvy bez závazku a fixních cen, tak smlouvy na dobu určitou, s fixní cenou. 

ČEZ má k dispozici i řadu poboček pro klienty, kteří dávají přednost osobnímu jednání před telefonem nebo online řešením. Na pobočky je možné se předem objednat a zamezit tak dlouhému čekání. ČEZ stále přijímá nové zákazníky a je schopno rychle vyřešit i převod plynu či elektřiny od konkurence. 

Dodává elektřinu
Energetická společnost se zabývá dodáním elektřiny
Ano
Dodává plyn
Energetická společnost se zabývá dodáním plynu
Ano
Fixace ceny
Společnost nabízí fixovanou cenu za plyn/elektřinu, která se nezmění po celou dobu smluvního období. Fixovaná cena se váže na smlouvu se závazkem uzavřenou na konkrétní období.
Ano
Možné sjednat online
Smlouvu s dodavatelem plynu/elektřiny je možné uzavřít online, přímo přes formulář na webových stránkách, nebo přes e-mail.
Ano

Ceny energií u ČEZ

ČEZ má od 11.10.2022 nastaveny ceny pro nové zákazníky 9,9 Kč/kWh za silovou elektřinu a 4,2 Kč/kWh za plyn. Cenu však může ovlivnit místo vašeho odběru. Záleží na tom, do jaké oblasti spadáte.. Pokud chcete vědět, kolik budou energie od ČEZu stát vás, podívejte se na jejich online ceník, kde přesně zadáte parametry svého odběrného místa. 

Mobilní aplikace Můj ČEZ

Velkou výhodu představuje aplikace Můj ČEZ, na které si klienti mohou zkontrolovat svůj odběr elektřiny i plynu, kdykoli potřebují. Snadno tak zjistí, zda jsou jejich zálohy dostatečné, nebo je potřeba je navýšit. Změnu zálohy přitom mohou snadno provést online, právě v této aplikaci, ale i na webových stránkách v sekci samoobsluhy. 

Dodavatel elektřiny

Elektřinu ČEZ dodává od 9,9 Kč/kWh (cena je u tarifu D02d). Tato cena je stanovena od října 2022 a týká se nových zákazníků. Ať už chcete nastavit fixní zálohy, nebo využít smlouvu na dobu neurčitou bez fixních záloh, podívejte se na jejich webové stránky. ČEZ sice nenabízí velké množství variant smluv, ale zase jsou jejich ceny přehledné. 

Cez Dodavatel Elektriny

Přejít k ČEZ můžete pohodlně i od konkurence. S převodem elektřiny vám pomohou. Vy si můžete přechod sjednat online a jen vyčkat, až za vás ČEZ vše dořeší.

Tip Tip

Zajímá vás, jaké podmínky a ceny nabízí konkurenční energetické společnosti? Podívejte se na celé naše srovnání dodavatelů elektřiny a vyberte si toho, který pro vás bude nejvhodnější.

Dodavatel plynu

Cez Ceny Plynu

ČEZ vedle elektřiny dodává i plyn. Jedná se o spolehlivého dodavatele, který má pro nové zákazníky nastavenou cenu 4,2 Kč/kWh. Přihlásit odběr můžete s novým odběrným místem, stejně jako přejít od konkurence. Stejně jako u elektřiny i převod plynu se dá vyřešit pohodlně online. Pokud si nejste u online převodu “jistí v kramflecích”, můžete využít i převedení pomocí zavolání na zákaznickou linku, nebo pak osobní návštěvu pobočky.

Tip Tip

Zajímají vás podmínky a ceny plynu od všech energetických společností. Podívejte se na naše srovnání dodavatelů plynu, kde jsme vše shrnuli do přehledné tabulky a detailní informace rozepsali v recenzích.

Podmínky
Celkové skóre 8.7/10 se skládá z hodnocení 3 parametrů:
 • Bez závazků
 • Dlouhodobý úvazek je výhodnější?
 • Možná změna výše záloh
8.7/10

V současné době je velmi důležité, jak máte nastaveny ceny energií od vašeho dodavatele. Můžete se setkat se dvěma typy – fixní cenou a cenou spotovou. Spotová cena se řídí aktuálně obchodovanými cenami na burze, které jsou v současné době opravdu hodně vysoké. I proto je řada lidí v šoku, když jim chodí nové zálohy na další rok a mnohonásobně převyšují ty předchozí. Řešením v takovém případě je přejít na ceny fixní, které mohou být výrazně nižší než ceny na spotovém trhu.

U ČEZ můžete mít elektřinu i plyn buď na dobu neurčitou, bez fixované ceny, ale také bez závazku, nebo pak smlouvu uzavřenou na 1 rok s tím, že cena za energie je zvýhodněná a fixovaná. Delší závazek než 1 rok ČEZ v současné nenabízí.

Bez závazků
Společnost nabízí smlouvu bez závazků - klient může kdykoliv odejít.
Ano
Dlouhodobý úvazek je výhodnější?
Společnost nabízí smlouvy na dlouhé smluvní období, u nichž zvýhodní cenu elektřiny/plynu.
Ne (individuální)
Možná změna výše záloh
Společnost umožňuje kdykoliv během roku změnit výši záloh za plyn/elektřinu - obvykle online nebo v mobilní aplikaci.
Ano

Změnu výše záloh můžete u ČEZ měnit podle své potřeby. Změna se dá pohodlně nastavit online, a to buď v aplikaci Můj ČEZ nebo bez registrace na webu samoobsluhy. Pokud si nejste jisti, kolik byste měli měsíčně platit, je možné díky aplikaci zjistit aktuální spotřebu. Stačí, když do aplikace zadáte stav vašeho elektroměru nebo plynoměru. Automaticky se spočítá vaše spotřeba v závislosti na vašich zálohách. Tak zjistíte, zda máte přeplatek či nedoplatek a podle toho si měsíční zálohy upravíte.

Sjednání
Celkové skóre 10/10 se skládá z hodnocení 3 parametrů:
 • Přijímají nové zákazníky?
 • Je možné přejít od konkurence?
 • Mají vlastní pobočky?
10/10

ČEZ v současné době vychází vstříc zákazníkům, kteří k nim chtějí přejít od konkurence, ale i těm kteří potřebují přihlásit zcela nové odběrné místo. Přihlášení k ČEZ se dá pohodlně sjednat online, u plynu i elektřiny. 

Tlačítko na online sjednání je na webových stránkách ČEZ téměř všude. Ať už si kliknete na informace o elektřině, plynu či obojím. Ať rozkliknete informace o cenách, přechodu od konkurence apod. Vyplníte online dotazník a odešlete. Počkáte, až se vám ozvou a do několika dní můžete být převedeni nebo nově přihlášeni k ČEZ.

Přijímají nové zákazníky?
Energetická společnost stále přijímá nové zákazníky.
Ano
Je možné přejít od konkurence?
Společnost umožní novým klientům přejít k ní od konkurence a s přechodem a ukončením smluv u stávajícího dodavatele vypomůže.
Ano
Mají vlastní pobočky?
Energetická společnost má kamenné pobočky a zákaznická centra, kam mohou klienti osobně zajít.
Ano

ČEZ má kromě kvalitní podpory na telefonu i spoustu poboček po celé České republice. Pokud však nemáte složitý případ k řešení, vyřešíte vše pohodlně online nebo po telefonu. Volat jim můžete denně od 7 do 20 hodin. Kontaktní místa – pobočky mohou být značně vytížená. Kontaktovat je lze i přes e-mail. Největší vytíženost pobočky je k vidění na internetu. Tak si snadno zjistíte, kdy je nejvhodnější tam jet, pokud už nemáte jinou možnost. 

Tip Tip

Zajímá vás, jaké podmínky a ceny nabízí konkurenční energetické společnosti? Podívejte se na celé naše srovnání dodavatelů elektřiny a vyberte si toho, který pro vás bude nejvhodnější.


Přispět svou zkušeností
diskuze
Podělte se o názor a pomozte tak ostatním!