Buřinka Stavební spoření pro děti Recenze Buřinka Stavební spoření pro děti Recenze

Vydáno: 18. 12. 2023

Aktualizováno: 29 ledna, 2024

Shrnutí recenze

Buřinka nabízí pro děti opravdu výhodné Stavební spoření, na kterém získají státní podporu 10 % ze vkladů (při založení online dokonce dvojnásobnou), úrokovou sazbu 5,9 % a pokud do 5 měsíců od založení naspoříte dětem 75.000 Kč, připíšou bonus dalších 2500 Kč. Stavební spoření pro děti od Buřinky se dá sjednat zcela online a mohou to udělat jak rodiče/zákonní zástupci, tak třetí osoba, která má plnou moc a doloží rodný list dítěte. Založit jej můžete přes mobilní aplikaci nebo internetové bankovnictví ČS i přes web. Spořit se dá pravidelně i nárazově. Stavební spoření trvá 6 let, kdy jsou peníze nedotknutelné. Pokud byste je chtěli vybrat, je nutné spoření celé zrušit, k čemuž budete potřebovat souhlas soudu.

Celkové skóre 6.3/10 se skládá z hodnocení všech 6 parametrů:
 • Úrok do 100 000 Kč
 • Vedení zdarma
 • Možnost spořit nepravidelně
 • Peníze může vkládat kdokoliv
 • Vklad můžete kdykoliv vybrat
 • Příchozí platby bez poplatku
Hodnocení redakce
hodnoceno 6 parametrů
6.3/10
Hodnocení uživatelů
hodnoceno 1x Přidat hodnocení
5/5
Celkové skóre 7.5/10 se skládá z hodnocení 4 parametrů:
 • Úrok do 100 000 Kč
 • Vedení zdarma
 • Možnost spořit nepravidelně
 • Peníze může vkládat kdokoliv
7.5/10
Celkové skóre 5/10 se skládá z hodnocení 2 parametrů:
 • Vklad můžete kdykoliv vybrat
 • Příchozí platby bez poplatku
5/10

Výhody

 • Státní podpora 10 % ze vkladů - při sjednání online je státní podpora dvojnásobná
 • Bonus 2500 Kč, když do 5 měsíců od založení naspoříte alespoň 75.000 Kč
 • Založit spoření mohou i prarodiče - s plnou mocí
 • Spořit může kdokoliv

Nevýhody

 • Pokud budete chtít zrušit Stavební spoření pro děti před lhůtou 6 let spoření, je nutný souhlas soudu
 • Při zrušení před dokončením 6 let se vrací státní podpora

Bonus 2500 Kč, když do 5 měsíců od založení naspoříte alespoň 75.000 Kč

Důležité parametry
Celkové skóre 7.5/10 se skládá z hodnocení 4 parametrů:
 • Úrok do 100 000 Kč
 • Vedení zdarma
 • Možnost spořit nepravidelně
 • Peníze může vkládat kdokoliv
7.5/10

Stavební spoření od Buřinky je jedno z nejlepších spoření pro nezletilé, které můžete na trhu získat. Dá se jako jediné stavební spoření sjednat plně online, a to v případě, že máte účet u České spořitelny a aplikaci George, v internetovém bankovnictví i plně online pro neklienty banky. Založit jej navíc může nejen rodič a zákonný zástupce, ale i další osoby, např. babička, dědeček apod. Stačí, když mají od rodičů plnou moc a doloží doklady – rodný list dítěte. 

Burinka Sporeni Pro Deti

Spořit na Stavební spoření pro děti může kdokoliv, aniž by musel vkládat pravidelně. Můžete si tak nastavit trvalý příkaz na každý měsíc, nebo vložit větší částku jednou ročně. Ukládat úspory můžete i nárazově během roku.

Peníze uložené na Stavebním spoření pro děti jsou úročeny 5,9 % ročně, což je částka, kterou Buřinka garantuje. Je v ní započítaná i státní podpora, která činí 10 % z uložených vkladů. Pokud navíc dítěti založíte Stavební spoření plně online, může získat dokonce dvojnásobnou státní podporu.

Úrok do 100 000 Kč
5,9 % (se státní podporou)
Vedení zdarma
Ne (325 Kč ročně)
Možnost spořit nepravidelně
Ano
Peníze může vkládat kdokoliv
Ano
Bonus 2500 Kč, když do 5 měsíců od založení naspoříte alespoň 75.000 Kč

Další výhody stavebního spoření

Další velkou výhodou Stavebního spoření pro děti od Buřinky je bonus 2500 Kč, které se připíšou na spoření ve chvíli, kdy do 5 měsíců od založení smlouvy naspoříte minimálně 75.000 kč. Tuto částku můžete klidně na účet poslat jednorázově hned při založení. 

Burinka Sporeni Pro Deti Vyhody

Další výhodou je založení Stavebního spoření pro děti od Buřinky zdarma, pokud jej založíte online. V opačném případě se platí poplatek 1 % z nastavené cílové částky spoření. Tu můžete samozřejmě během let měnit – snížit nebo naopak navýšit, pokud se budete blížit k dospoření cílové částky a budete vědět, že ještě něco dětem naspoříte. 

Nevýhody stavebního spoření

Stavební spoření pro děti od Buřinky nemá jen výhody. Zmínit musíme i nějaké nevýhody, které ale najdete obvykle na všech stavebních spořeních, ať jsou od Buřinky, nebo od jiné stavební spořitelny. 

První nevýhodou je placení ročního vedení účtu, což je 325 Kč. Druhou nevýhodou pak je, že z tohoto spoření nemůžete vybírat peníze během spoření. Buď spoříte a peníze se vyberou najednou až po skončení 6 let spoření, což je základní doba pro získání státní podpory. Pokud peníze budete potřebovat dříve, není možné vybrat jen část. Stavebko se musí zrušit celé. To je sice zdarma, i při nedosažení 6-ti let spoření, ale v takovém případě se vrací státní podpora, což jsou výrazné částky. 

Další nevýhodou pak je, že pokud chcete stavební spoření předčasně zrušit a vybrat, budete potřebovat souhlas soudu. Ten musí odsouhlasit, že je možné spoření zrušit a že peníze z něj budou skutečně použity na potřeby dítěte. 

Tip Tip

Založit si nový bankovní účet a získat za to odměnu ve formě peněz na konto, nebo si zadarmo nakoupit zboží za několik tisíc, to stojí rozhodně za pozornost. Připravili jsme pro vás přehled bankovních ústavů a jejich bonusů, které k nově založeným účtům poskytují. Inspirujte se a vyberte si ten svůj!

Detail spořících účtů
Celkové skóre 5/10 se skládá z hodnocení 2 parametrů:
 • Vklad můžete kdykoliv vybrat
 • Příchozí platby bez poplatku
5/10

Jak už jsme vysvětlili výše u nevýhod stavebního spoření od Buřinky, nelze z něj vybírat libovolné částky v průběhu spoření. Možností je jen celé spoření předčasně zrušit, což je jednak nevýhodné a navíc trochu komplikované, kvůli souhlasu soudu. Důvod je však dobrý – soudy tak chrání děti, aby peníze připadly skutečně jim a rodiče je nevyužili na vlastní potřeby. 

Na stavební spoření můžete spořit pravidelně i nárazově, a to jak rodiče dítěte, tak další osoby, ať spoření založili či nikoli. Vklady na účet jsou bez poplatků, stejně jako výběr peněz při ukončení spoření. Pokud peníze převedete na jiný účet online, je to zcela bez poplatku. Pouze při výběru na pobočce je účtován poplatek 50 Kč.

Vklad můžete kdykoliv vybrat
Ne
Příchozí platby bez poplatku
Ano
Doporučujeme Doporučujeme

Líbí se vám bonusy a úroková sazba na Stavebním spoření pro děti od Buřinky, ale potřebujete něco, kde se dají peníze průběžně vybírat? Podívejte se na celé naše srovnání nejlepších spoření pro děti a zjistěte, co nabízí konkurence.


Přispět svou zkušeností
diskuze
Podělte se o názor a pomozte tak ostatním!