AutoNoto Recenze AutoNoto Recenze

Hodnotil/a Redakce 5fin.cz

Vydáno: 9. 1. 2023

Aktualizováno: 29 ledna, 2024

Shrnutí recenze

Autonoto je portál, který shromažďuje nabídku vozů na operativní leasing od mnoha leasingových společností. Sami vozy nevlastní, ale zajišťují sjednání pronájmu vozů pro další společnosti. Díky tomu mají v nabídce obrovské množství automobilů, od 2000 Kč za měsíční splátku. Auta jsou tak dostupná i osobám s nižším měsíčním rozpočtem. Vůz si zde může pronajmout firma, OSVČ i soukromá osoba. Vše probíhá online a vy můžete svůj vůz vyzvedávat cca za 7 dní. Ve splátce jsou zahrnuty povinné ručení i havarijní pojištění, servis vozů atd. Záleží vždy ale na konkrétní leasingové společnosti, jak tyto výhody nastaví.

Celkové skóre 7/10 se skládá z hodnocení všech 11 parametrů:
 • Sjednání ročního nájezdu
 • Doba pronájmu
 • Pro soukromé osoby
 • Pro firmy a OSVČ
 • Vozy do 6000 Kč měsíčně
 • Flexibilní operativní leasing
 • Povinné a havarijní pojištění
 • Servis a údržba
 • Letní/zimní pneu
 • Uskladnění pneu
 • Dálniční známka
Hodnocení redakce
hodnoceno 11 parametrů
7/10
Hodnocení uživatelů
hodnoceno 1x Přidat hodnocení
5/5
Celkové skóre 8/10 se skládá z hodnocení 6 parametrů:
 • Sjednání ročního nájezdu
 • Doba pronájmu
 • Pro soukromé osoby
 • Pro firmy a OSVČ
 • Vozy do 6000 Kč měsíčně
 • Flexibilní operativní leasing
8/10
Celkové skóre 6/10 se skládá z hodnocení 5 parametrů:
 • Povinné a havarijní pojištění
 • Servis a údržba
 • Letní/zimní pneu
 • Uskladnění pneu
 • Dálniční známka
6/10

Výhody

 • Nejširší nabídka vozů na operativní leasing
 • Nabízí vozy od různých leasingových společností
 • Doba pronájmu i 60 měsíců a více
 • Povinné ručení a havarijní pojištění v ceně splátky
 • Po skončení leasingu je možné vůz za zvýhodněnou cenu odkoupit

Nevýhody

 • Složitější komunikace s podporou - nereaguje tak rychle, jako konkurence

Důležité parametry
Celkové skóre 8/10 se skládá z hodnocení 6 parametrů:
 • Sjednání ročního nájezdu
 • Doba pronájmu
 • Pro soukromé osoby
 • Pro firmy a OSVČ
 • Vozy do 6000 Kč měsíčně
 • Flexibilní operativní leasing
8/10

Autonoto je webový portál, který se zabývá prodejem vozů a poskytováním vozů na operativní leasing. Narozdíl od ostatních společností v našem výběru nenabízí vlastní automobily, ale shromažďuje informace a nabídky různých leasingových společností, včetně  některých, jež jsou v našich recenzích. Má to jednu obrovskou výhodu. U Autonoto si můžete prohlédnout komplexní nabídku vozů na operativní leasing od různých dodavatelů a prodejců, zjistit, kdo má nejnižší ceny a rovnou si i porovnat, zda je vámi vyhlídnutý vůz u jednoho prodejce za lepší cenu někde jinde. 

Autonoto Operativni Leasing

Vzhledem ke způsobu, jakým Autonoto vozy na operativní leasing nabízí, má širokou nabídku – mnohem širší, než když si vyberete jen jednu konkrétní společnost. Navíc neustále pracují na aktualizacích své nabídky a hlídají ceny i veškeré dostupné informace, abyste věděli ihned po rozkliknutí konkrétního vozu nejen výši měsíční splátky – pronájmu, ale i další informace, jako je délka smlouvy, pojištění, silniční daň, možnost letních/zimních pneumatik k vozu atd. Nevýhodou je naopak to, že zatímco vy si vyberete vůz přes Autonoto a ještě pár dní nad ním váháte, někdo jiný si ho může pronajmout přímo u vybrané společnosti a vám tak vůz mezitím zmizí z nabídky. 

U Autonoto si vůz vybere jak soukromá osoba, tak podnikatel. Poskytují vozy vhodné pro firmy i pro OSVČ. Ve filtru si sice můžete zadat i užitkové vozy nebo pick-upy, ale v době, kdy jsme portál testovali nic v nabídce z těchto vozů neměli. To však neznamená, že se to nemůže během několika dní změnit.

Sjednání ročního nájezdu
Počet kilometrů, které je povoleno s vozem ujet za jeden rok.
Ano
Doba pronájmu
Smluvní období, po které můžete s vozem jezdit za měsíční pronájem/splátku
6-60+ měsíců
Pro soukromé osoby
Ano
Pro firmy a OSVČ
Ano
Vozy do 6000 Kč měsíčně
Vozy, jejichž měsíční splátka se vejde do maximálně 6000 Kč. Některé společnosti mají přímo konkrétní sekci, ve které tyto vozy najdete, jinde je potřeba zadat parametry do filtru
Ano
Flexibilní operativní leasing
Tento typ operativního leasingu na dobu neurčitou vám umožní kdykoliv vůz bez sankcí vrátit nebo jej vyměnit za jiný
Ne

Doba pronájmu

Jednou z obrovských výhod u Autonoto je také široká nabídka smluvního období. Zatímco některé společnosti nabízí jen 12 či 24 měsíců na smlouvách operativního leasingu, zde si můžete najít i vozy na operativní leasing, které si pronajmete na 6 měsíců, nebo klidně i na 60 měsíců a více. Stačí, když zadáte ve filtru svůj konkrétní požadavek na dobu pronájmu a počkáte, co vám Autonoto vyhledá a nabídne. 

Autonoto Doba Pronajmu

Co jsme u Autonoto nenašli, je možnost flexibilního operativního leasingu. To je varianta, kdy si pronajmete vůz na dobu neučitou a můžete ho kdykoliv vrátit nebo vyměnit za jiný. Některé společnosti to mají takto nastavené a je to velice výhodné. Např. když se vám během smluvního období narodí dítě a potřebujete najednou větší vůz, do kterého se vejde kočárek, snadno ho vyměníte za jiný. Takovou nabídku Autonoto nevyhledá. Přesto se může stát, že vám nabídnou vůz na operativní leasing od společnosti, která takovou službu poskytne. 

Sjednání ročního nájezdu

Kromě výše měsíční splátky za pronájem vozu a délky smluvního období si můžete ve filtru nastavit i výši ročního nájezdu. To znamená konkrétní počet kilometrů, které máte povoleno s pronajatým vozem za rok najezdit. Pokud dokážete odhadnout, kolik přibližně najezdíte za rok kilometrů, nastavíte si tuto výšku rovnou do vyhledávače. Zvolit můžete od 10.000 km až po více než 50.000 km za rok. 

Tip Tip

Roční nájezd u pronajatých vozů je potřeba dodržovat, Některé společnosti sice tolerují nějaké přejeté kilometry navíc, u většiny z nich se však musí kilometry, které najedete navíc, zaplatit.

Jaké vozy Autonoto nabízí

Díky široké nabídce vozů na operativní leasing od různých společností si může Autonoto dovolit i velký záběr na měsíční splátku. Na filtru si můžete nastavit splátku od 2000 Kč do 30.000 Kč podle svých možností. Není tak nutné hledat společnost, u které se vejdete do svého rozpočtu, je-li nízký. Vozy v jejich nabídce jsou přibližně od splátky 3500 Kč měsíčně, ale můžete najít i levnější, nebo naopak dražší, podle svých potřeb a finančních možností. 

Autonoto Znacky Vozu

Autonoto nabízí vozy od značek Škoda, Volkswagen, KIA, SEAT, Peugeot, Audi, Citroën, Ford a Nissan. Především poslední ze značek se příliš v nabídkách leasingových společností nenachází. Proto milovníci této značky vozů jistě zajásají, že zde mohou najít na operativní leasing i vozy Nissan. 

V nabídce Autonoto si vyberete vozy malé a střední třídy, stejně jako vozy sportovní, luxusní, limuzíny, SVU a vozy s pohonem 4×4 apod. Stačí jen zadat parametry do vyhledávače – filtru a nechat portál, aby vám ukázalo aktuální nabídku. 

Autonoto Popularni Vozy

Co je v ceně
Celkové skóre 6/10 se skládá z hodnocení 5 parametrů:
 • Povinné a havarijní pojištění
 • Servis a údržba
 • Letní/zimní pneu
 • Uskladnění pneu
 • Dálniční známka
6/10

Operativní leasing je výhodný po mnoha stránkách. Není nutné skládat žádnou částku předem, kauci apod. V měsíčních splátkách platíte v podstatě rozdíl mezi pořizovací cenou vozu a zůstatkovou cenou po jeho vrácení, až vám skončí smluvní období. Proto je tak důležité stanovit předem počet najetých kilometrů ročně. V měsíční splátce však můžete mít i další výhody – zaplacené povinné ručení, havarijní pojištění, zimní a letní pneumatiky, servisování vozů, silniční daň atd. 

Povinné a havarijní pojištění
Pojištění vozu obvykle bývá v ceně měsíční splátky. Každá společnost však může mít pojištění nastaveno jinak.
Ano
Servis a údržba
Servis a údržba vozu - pravidelný i náhodný - je obvykle součástí měsíční splátky za pronájem vozu
Ano
Letní/zimní pneu
Vozy jsou obvykle dodávány na letních pneu, zimní je třeba dokoupit. některé společnosti se o to postarají za vás.
Ano
Uskladnění pneu
Sezónní pneumatiky vám sami u sebe uskladní
Ne
Dálniční známka
Ne

Pojištění vozu Ne Ne

Vzhledem k tomu, že Autonoto poskytuje uzavření operativního leasingu od různých společností, nelze přesně napsat, jaká poskytují k vozům pojištění, od jaké pojišťovny nebo v jakém rozsahu. Obvykle měsíční splátka za pronájem zahrnuje povinné ručení i havarijní pojištění. Jeho výše a rozsah škod je však u každého vozu jiná. Zájemci o konkrétní vůz však o podrobné informace nepřijdou. Autonoto uvádí v detailu každého vozu podrobné informace o obou verzích pojištění vozu, včetně dalších možných pojištění, jako je pojištění GAP, pojištění skel nebo pojištění proti srážce se zvěří. K pojištění rovnou uvidíte i výši rozsahu škod.

Letní a zimní pneumatiky Ne Ne

Stejně, jako nelze přesně napsat, jaké zajistí Autontoto pojištění, je to i s pneumatikami. Některé leasingové společnosti poskytují automaticky v ceně letní i zimní pneumatiky, včetně jejich přezutí, vyvážení apod., u jiných si za sezónní pneumatiky připlatíte, a další neřeší tyto záležitosti vůbec. Musí se postarat klient sám. Opět však najdete veškeré potřebné informace o pneumatikách v detailech konkrétního vozu. Co však Autonoto nezajistí, je uskladnění pneumatik.

Servis a údržba vozu Ne Ne

Většina společností má v ceně vozu i garanční prohlídky a servis, ať už pravidelný nebo náhodný. Jiné naopak chtějí, aby si tyto prohlídky a servis klient hradil sám. Mohou však mít nižší cenu za měsíční pronájem vozu. Autonoto opět tyto informace uvádí v detailech u každého vozu, neboť záleží na tom, jaké podmínky má nastavené konkrétní společnost leasing poskytující.

Pozor Pozor

Nízká cena splátky je velmi lákavá, ale ne vždy znamená největší výhody. Může se stát, že v nízké splátce platíte pronájem vozu, ale servis a údržbu vozu si budete muset hradit sami, stejně jako zajištění sezónních pneumatik. Také výše pojistného nemusí být tak vysoká. Při sjednávání leasingu si někdy lze pojištění vozu doladit podle sebe, může to však znamenat navýšení měsíční splátky.

Jak sjednat operativní leasing u Autonoto

Sjednat si vůz na operativní leasing je u Autonoto stejně jednoduché, jako u konkrétních leasingových společností. Vše probíhá online nebo po telefonu, aniž byste někam museli jezdit – pokud si tedy vůz nechcete předem prohlédnout osobně. 

Autonoto Poptavka Vozu

 • Nejprve si vyberete konkrétní vůz na operativní leasing z nabídky Autonoto. I když je u něj předem uvedeno, jaké má pojištění, na jak dlouho je smlouva o pronájmu nebo kolik můžete za rok najet kilometrů, je možné upřesnit své vlastní požadavky. 
 • Konkrétní poptávku i se svými požadavky pak pošlete na Autonoto.
 • K získání operativního leasingu doložíte jeden nebo dva doklady totožnosti (podle toho, co která společnost požaduje) a příjmy za poslední 3 měsíce. Podle toho se zhodnotí, zda budete schopni splátku za operativní leasing platit. 
 • Autonoto vám následně nachystá kalkulaci a smlouvy. Zařídí za vás veškeré záležitosti kolem pronájmu. 
 • Poté vás kontaktují, kam a kdy si můžete pro svůj nový vůz dojet. 
 • Když si vyberete vůz, který je skladem, počítejte s dobou cca 7 dní, než se vše vyřídí a vy si vůz převezmete. 
 • Pokud si svůj vysněný vůz přímo nakonfigurujete a je potřeba jej nejprve vyrobit, může se proces protáhnout i na 90 dní a více. Podle toho, jaká lhůta je na jeho výrobu. 
Doporučujeme Doporučujeme

Hledáte operativní leasing na dodávky a užitkové vozy, ale Autonoto vám v nabídce žádné nezobrazilo? Podívejte se na celé naše srovnání operativních leasingů. Najdete zde společnosti, které se zabývají i těmito vozy a nabídku mají poměrně bohatou.


Přispět svou zkušeností
diskuze
Podělte se o názor a pomozte tak ostatním!