PetExpert Recenze PetExpert Recenze

Hodnotil/a Redakce 5fin.cz

Vydáno: 13. 2. 2023

Aktualizováno: 29 ledna, 2024

Shrnutí recenze

PetExpert je oprávněně nejlepší pojištění, které můžete svému psovi nebo kočce dopřát. Vybírat můžete ze čtyř tarifů, podle toho, co vše chcete mít pojištěno, popř. jak vysoký zvolíte limit pojištění. PetExpert vám pojistí kočku i psa na veterinární ošetření – nemoc, úraz, pojistí odpovědnost za škodu jimi způsobenou, ale pomůže vám finančně i v případě ztráty či krádeže zvířete, v případě jejich smrti a uhradí nálezné i opatrování. PetExpert se dá jednoduše sjednat online a veškeré pojistné události lze rovněž řešit online – přes e-mail, popřípadě přes telefon. Za veterinu platíte pouze spoluúčast s tím, že zbytek za vás hradí rovnou pojišťovna.

Celkové skóre 8/10 se skládá z hodnocení všech 11 parametrů:
 • Pojištění psa
 • Pojištění kočky
 • Pojištění dalších zvířat
 • Platí po Evropě
 • Lze sjednat online
 • Odpovědnost
 • Nemoc
 • Úraz
 • Ztráta nebo krádež
 • Smrt nebo utracení
 • Náklady na nalezení
Hodnocení redakce
hodnoceno 11 parametrů
8/10
Hodnocení uživatelů
hodnoceno 8x Přidat hodnocení
0.8/5
Celkové skóre 6/10 se skládá z hodnocení 5 parametrů:
 • Pojištění psa
 • Pojištění kočky
 • Pojištění dalších zvířat
 • Platí po Evropě
 • Lze sjednat online
6/10
Celkové skóre 10/10 se skládá z hodnocení 6 parametrů:
 • Odpovědnost
 • Nemoc
 • Úraz
 • Ztráta nebo krádež
 • Smrt nebo utracení
 • Náklady na nalezení
10/10

Výhody

 • Tři možné tarify s různým obsahem pojištění a limitů
 • Možnost pojistit i odpovědnost
 • Rychlé a spolehlivé plnění
 • Vynikající podpora - ochotná a empatická

Nevýhody

 • Jiné zvíře než psa a kočku zde nepojistíte

Důležité parametry
Celkové skóre 6/10 se skládá z hodnocení 5 parametrů:
 • Pojištění psa
 • Pojištění kočky
 • Pojištění dalších zvířat
 • Platí po Evropě
 • Lze sjednat online
6/10

Pokud hledáte opravdu kvalitní a efektivní pojištění psů a koček, nemůžete najít lepší, než je PetExpert. I když nepojišťují jiná zvířata, než právě psy a kočky, jejich pojištění je nastaveno velmi inteligentně – můžete si vybrat z několika tarifů, v nichž jsou různé druhy pojištění a různé výše pojistných limitů. Plnění probíhá velmi jednoduchým způsobem, vy hradíte při lékařském zákroku, ošetření apod. pouze část – spoluúčast – celkové ceny. Zbytek hradí veterináři přímo pojištění PetExpert. Proplácí až 95 % nemocí a úrazů a z osobní zkušenosti můžeme napsat, že celkový přístup pojišťovny a jejích pracovníků je velmi vstřícný a empatický, což je v některých smutnějších situacích, které mohou nastat, velmi důležité. 

Petexpert Pojisteni Psu A Kocek

Důležité je také vědět, že PetExpert je pojištění, které uznává i spoustu veterinárních klinik a soukromých veterinářů – po České republice najdete 85 ordinací. Seznam těchto ordinací najdete na webu, ale obvykle klinika či ordinace, která pojištění podporuje a uznává, má nálepku přímo na dveřích či jiném viditelném místě. 

Pojištění psa
Pojišťovna pojistí psa s průkazem původu či bez něj.
Ano
Pojištění kočky
Pojišťovna pojistí kočku s průkazem původu či bez něj.
Ano
Pojištění dalších zvířat
Pojišťovna pojistí i další domácí mazlíčky - králík, morče, papoušek, had atd.
Ne
Platí po Evropě
Pojištění je platné po České republice a na území Evropy/Evropské unie.
Ne
Lze sjednat online
Pojištění si můžete pohodlně sjednat pomocí online formuláře.
Ano

Pojištění PetExpert se dá pohodlně sjednat online, během pár chvil. Při vstupu do pojištění je samozřejmě nutné dodržet některé podmínky. Např. psovi či kočce musí být při sjednání – vstupu do pojištění alespoň 50 dní a nesmí být starší než 6 – 10 let. Horní věková hranice je určena plemenem a velikostí zvířete, což je logické. Každé plemeno se dožívá jiného věku a je jinak velké, proto jsou tyto limity odlišné. 

Tarify pojištění PetExpert Pes

PetExpert má na výběr hned čtyři tarify, a to jak pro psy, tak pro kočky. Logicky jsou však pro každé zvíře jinak nastavené, proto si ukážeme tyto tarify zvlášť pro psy a zvlášť pro kočky. 

Tarify PetExpert mají různě nastavené pojistné limity a také druhy pojištění. Záleží proto jen na vás, na co všechno chcete mít svého psího miláčka pojištěného. Vybírat lze z tarifů Start, Basic, Premium a Exclusive.

Petexpert Cena Pojisteni Pro Yorksirsky Terier
Takto jsme vypočítali cenu pojištění pro Jorkširského Teriéra.

Tarif Start Ne Ne

Tarif Start je určený těm, kteří chtějí mít to nejzákladnější pojištění pro svého psa. Cenově se pohybuje od 299 Kč měsíčně, a záleží vždy na tom, jaké máte plemeno, jak starý je váš pes atd. Tento tarif zahrnuje náklady na léčbu a veterinární náklady do 35.000 Kč za rok, a pojištění odpovědnosti za škodu do 2000.000 Kč ročně.

Tarif Basic Ne Ne

Tarif Basic poskytne náklady na veterinu 45.000 Kč ročně, a k tomu náklady na opatrování 5000 Kč ročně, náklady za případné nalezení psa 2500 Kč ročně. Opět je zde pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou psem do 2000.000 Kč ročně. 

Tarif Premium Ne Ne

Tarif Premium už představuje nadstandardní služby. Veterinární náklady vám proplatí do 80.000 Kč za rok, náklady za nalezení psa 5000 Kč ročně, náklady na opatrování psa do 10.000 Kč ročně a navíc je zde pojištění ztráty či krádeže psa a pojištění smrti do 15.000 Kč za rok. Pojištění odpovědnosti je stejné, jako u předchozích dvou tarifů. Pojištění Premium stojí od 499 Kč měsíčně a opět je závislé na stáří psa a plemenu.

Tarif Exclusiv Ne Ne

Poslední tarif je skutečně exkluzivní. Doporučujeme ho především majitelům psích mazlíčků, jejichž plemena jsou náchylnější k různým onemocněním, ale také těm, kteří se psem dělají různé sporty, při nichž by se mohl častěji poranit. Zaplatíte za něj měsíčně od 599 Kč a pojištěnou budete mít veterinární péči do 120.000 Kč ročně, ztráta či krádež psa a pojištění smrti psa je do 20.000 Kč ročně, náklady na nalezení jsou stejné, jako u tarifu Premium – 5000 Kč, ale náklady na opatrovnictví jsou až 15.000 Kč ročně. Pojištění odpovědnosti je opět stejné. 

Tarify pojištění PetExpert Kočka

Také pojištění koček je možné sjednat ve čtyřech různých variantách, jen ceny za pojištění jsou o něco nižší. Pojištění odpovědnosti za škodu je opět u všech čtyř tarifů stejné – maximální limit je 2 000 000 Kč ročně.

Petexpert Cena Pojisteni Pro Kocku
Takový cenový návrh pojištění jsme získali pro Mainskou mývalí kočku

Tarif Start Ne Ne

Tarif Start je opět základní a zahrnuje jen zmíněné pojištění odpovědnosti a pak veterinární péči do 25.000 Kč ročně. Zaplatíte za něj měsíčně od 199 Kč.

Tarif Basic Ne Ne

Tarif Basic už je určený pro náročnější klienty (lidské i kočičí). Zaplatíte za něj měsíčně od 299 Kč a pojištěnou máte odpovědnost za škodu a veterinární náklady do 35.000 Kč za rok. Dále máte pojištěny náklady za nalezení ztracené kočky – do 2500 Kč ročně a náklady na opatrování do 3000 Kč ročně.

Tarif Premium Ne Ne

Pojištění Premium vám kromě odpovědnosti pojistí pro kočku veterinární péči do 60.000 Kč za rok, náklady za nalezení do 5000 Kč za rok a náklady na opatrování do 7000 Kč. Dále je zde pojištěna ztráta či krádež kočky a smrt kočky, obojí opět do 10.000 kč ročně. Za tento tarif měsíčně zaplatíte 399 Kč. 

Tarif Exclusiv Ne Ne

Nejvyšším tarifem i u pojištění koček je Exclusiv. Opět máte pojištěnou odpovědnost, veterinární péči – tentokrát do výše 90.000 Kč za rok, proplacení nálezného je do 5000 Kč ročně a nálady na opatrování 10.000 Kč. Tento tarif vám uhradí i případnou ztrátu či krádež kočky, popř. její smrt do 15.000 Kč ročně. 

Rizika pojištění
Celkové skóre 10/10 se skládá z hodnocení 6 parametrů:
 • Odpovědnost
 • Nemoc
 • Úraz
 • Ztráta nebo krádež
 • Smrt nebo utracení
 • Náklady na nalezení
10/10

Jak jsme zmínili již výše u tarifů, pojištění PetExpert vám psa i kočku pojistí na řadu různých pojistných událostí. Záleží samozřejmě na tom, jaký z tarifů si budete platit. U všech tarifů je automaticky do 2000.000 Kč pojištěna odpovědnost za škodu, a to u pojištění psů i pojištění koček

Petexpert Hrazena Rizika

Toto pojištění vám uhradí i náklady na ošetření a léčbu zvířete, a to z důvodů nemoci i úrazu. Výjimkou jsou chronické nemoci, které se logicky hradí jen jednou, ve chvíli, kdy jsou odhaleny. Nesmíte však mít tuto chronickou nemoc u svého zvířete diagnostikovanou již při uzavření pojištění. Pak by proplaceny ošetření a léčba nebyly. 

PetExpert vám dále hradí určitou (menší) částku v případě, že je pes či kočka zcizen, nebo se vám ztratí. Obvykle stejná částka se pak u vybraných tarifů vztahuje i na smrt zvířete, případně jeho utracení. Nesmí to však být utracení na žádost majitele, které je kvůli nemoci, jež by se ještě dala léčit. 

PetExpert navíc hradí i náklady za nalezení ztraceného zvířete, popř. náklady na opatrování. Tyto částky jsou však nižší, ale dá se říci, že alespoň částečně mohou pokrýt náklady majitele. 

Odpovědnost
Pojištění odpovědnosti za škodu provedenou psem či kočkou další/cizí osobě - škody na majetku, zdraví a finanční škody.
Ano
Nemoc
Pojištění nemoci zvířete - proplácí ošetření u veterináře, léčbu nemoci, popř. i léky a případnou hospitalizaci či operaci.
Ano
Úraz
Pojištění úrazu zvířete - proplácí ošetření u veterináře, léčbu nemoci, popř. i léky a případnou hospitalizaci či operaci.
Ano
Ztráta nebo krádež
Pojištění vám uhradí pojistnou částku v případě, že vám zvíře někdo ukradne, nebo se ztratí.
Ano
Smrt nebo utracení
Pojišťovna proplatí sjednanou pojistnou částku v případě smrti či utracení psa - nehoda, nemoc, zranění.
Ano
Náklady na nalezení
Pojišťovna proplatí drobnou sjednanou částku v případě, že se vám zvíře ztratí a následně je nalezeno - a vy vyplácíte nálezci odměnu za nalezení a vrácení.
Ano

Podmínky vstupu do pojištění

Jak jsme již zmínili, psy i kočky jsou u PetExpert pojistitelní od 50 dnů věku. Horní hranici pak určuje především velikost a plemeno zvířete. Kočky lze pojistit do 8 let věku. U psů je to pak různé. Malá plemena lze pojistit do 10 let – logicky se dožívají nejvyššího věku. Středně velká plemena pojistíte do 8 let a velká pak do 10 let, jelikož se dožívají nejkratšího věku (bohužel) a navíc s vyšším věkem také přibývají zdravotní komplikace. 

Petexpert Podminky Pro Pojisteni Mazlicka

Abyste mohli svého psa či kočku pojistit, je nutné nechat je nejprve očipovat. Čip slouží pro identifikaci zvířete a budete jej zadávat do online sjednání pojištění na webových stránkách PetExpert. Pokud zatím své zvíře očipované nemáte, ale chcete již pojištění sjednat, je to možné. Po sjednání pojištění pak poběží 30 denní čekací lhůta, při které je nutné nechat zvíře očipovat a ihned číslo čipu nahlásit na pojišťovnu – e-mailem nebo po telefonu. 

Samozřejmostí nejen pro sjednání, ale i pro možnost proplacení pojistného plnění je chození se zvířetem na preventivní prohlídky a nechávat jej pravidelně očkovat. 

Výjimky z pojistného plnění

Pojištění PetExpert je vynikající a ocení ho jistě každý majitel psa i kočky, i když bychom byli jistě jako majitelé vždy raději, abychom jej využít nemuseli. Přesto jsou zde výjimky, kdy pojistné plnění hrazeno nebude. Jaké to jsou? 

Co PetExpert nehradí

 • preventivní ošetření, očkování
 • ošetření chrupu
 • dietní stravu
 • nemoci a stavy, které vznikly ještě před sjednáním pojištění
 • chronické nemoci (uhradí pouze jednou, při zjištění diagnózy)
 • dědičná a degenerativní onemocnění
 • kastraci, potrat, porod
 • odpovědnost za škodu způsobenou na věcech majitele (když vám pes rozkouše kabely, budete je muset koupit znovu za své)
 • škody na zapůjčených či pronajatých věcech
 • škody při profesionální sportovní činnosti
 • škody z výkonu práva myslivosti
 • utracení v důsledku poruchy chování psa nebo z finančních důvodů

Výjimek je samozřejmě více. My jsme nyní vyzdvihli ty hlavní, protože někdy si klienti sjednají pojištění s tím, že budou tyto pojistné události proplaceny a pak nejsou spokojeni, když pojišťovna odmítne pojistné plnění proplatit, i když je přitom v právu. Všechny výjimky z plnění pojistného najdete na webu PetExpert

S pojištěním PetExpert máme osobní zkušenosti, i když s hodně smutným koncem. Na pojištění a ochotu i empatické chování pracovníků podpory si však nemůžeme stěžovat. Sjednání online bylo velmi jednoduché a rychlé, když jsme potřebovali kdykoliv poradit, telefonní linka byla samozřejmostí a dobrá rada a vstřícnost též. V případě řešení pojistné události vše proběhlo rovněž velmi dobře a na pracovnících, kteří s námi jednali, bylo vidět/slyšet, že je smutné okolnosti plnění pojistného mrzí stejně jako nás.

Doporučujeme Doporučujeme

Potřebujete pojistit jiné zvíře než psa nebo kočku, ale PetExpert vám nedokáže pomoci? Podívejte se na celé naše srovnání pojištění a vyberte si to nejlepší.

Časté otázky

Je PetExpert dobrý pro pojištění psa nebo kočky? Ne Ne

Jednoduše mohu napsat, že ano. Naše recenze vám poví o mnoho víc. V každém případě naše srovnání podobných produktů je důkazem toho, že PetExpert patří mezi nejlepší pojištění mazlíčků na našem trhu.

Musím kvůli pojištění psa někam jezdit? Ne Ne

Nemusíte. Pojistit psa nebo kočku zvládnete pohodlně online. Navíc to vše probíhá přes jednoduchého průvodce, takže to nezaberte mnoho času.


Přispět svou zkušeností
diskuze
Podělte se o názor a pomozte tak ostatním!

PetExpert zkušenosti a recenze zákazníků

1 zkušeností
Hodnocení - 1 Hodnocení - 2 Hodnocení - 3 Hodnocení - 4 Hodnocení - 5

Sjednal jsem pojištění pro pejska a po týdnu ho vypovídám. Pojištění se vztahuje pouze na smluvní lékaře a VIVA Hradec Králové tam není a jejich služby jsou perfektní. Takže co mě zbývá…..

Hodnocení - 1
Ladislav Prouza
7 ledna, 2024