Potřebujete půjčit peníze, ale nemáte pro banky vhodný příjem? Jste v důchodu, na mateřské, nebo jste student a hledáte možnost půjčit si bez dokládání příjmů? I to se někdy stává. Ne každý má příjem, který může bez problémů doložit. Zaměřili jsme se na nebankovní půjčky bez doložení příjmů, které vám v těžké situaci vytrhnou trn z paty. 

Seznam poskytovatelů, kteří půjčují bez dokládání příjmu

Název společnosti Výše půjčky Doba splatnosti Bez dokládání příjmu
HomeCredit 10.000 – 250.000 Kč Individuální Ano
Kamali 1000 – 20.000 Kč Individuální (dle doby splatnosti) Ano
Cofidis 20.000 – 100.000 Kč Individuální (dle doby splatnosti) Ano
CreditPortal 500 – 30.000 Kč Individuální (dle doby splatnosti) Ano
Ferratum 25.000 – 80.000 Kč Individuální (dle doby splatnosti) Ano
NovaCredit 10.000 – 20.000 Kč Individuální (dle doby splatnosti) Ano

Obecné podmínky pro získání půjčky bez doložení příjmů

I nebankovní společnosti, která vám půjčí bez doložení příjmů, musí mít nějaké pevně stanovené podmínky, na jejichž základě vám půjčku schvalují. Obvykle se jedná o stejné podmínky, které mají i banky a další nebankovní společnosti. 

 • Musíte být starší 18 let
 • Občan ČR
 • Nutné doložit dva doklady totožnosti – při žádosti online, nebo jeden na pobočce společnosti
 • Mít trvalé bydliště na území České republiky
 • Některé společnosti požadují, abyste nebyli v insolvenci, nebo neměli exekuci
 • I když vám půjčí bez doložení příjmu, může společnost zajímat vaše bonita a finanční minulost – prověření v registrech dlužníků

Jak si vybrat nejlepší solventní nabídku

Najít poskytovatele půjček, který nebude zkoumat vaši bonitu nebo příjmy, je někdy oříšek. Na internetu najdete takových společností sice spousty, ale ne každá je solventní a nestáhne vás ke dnu. Nebankovní půjčky dříve představovaly velké riziko a vstup do tzv. dluhové pasti. V dnešní době už naštěstí řada z nich poskytuje půjčky na základě dohledu České národní banky a má také licenci pro poskytování nebankovních úvěrů od ČNB. Než o půjčku požádáte, vždy si zjistěte, zda tato oprávnění vámi vybraná nebankovní společnost vlastní. 

Chápeme, že budete mít radost, když vám někdo půjčí bez doložení příjmu. I když máte vybranou společnost s licencí ČNB, přečtěte si předem podmínky úvěru a jeho poskytování, splácení, i vrácení zapůjčeného obnosu. 

Kromě úrokové sazby se soustředně na celkové RPSN, které zahrnuje jak úroky, tak všechny poplatky spojené s půjčkou – za poskytnutí, za splácení, za předčasné splacení, pojištění atd. 

Doporučujeme také přečíst informace o tom, jak je možné řešit krizové situace, když nebudete mít na splátku nebo na vrácení peněz ve smluvené datum. Některé společnosti vychází žadatelům vstříc a umožní odklad splátky/doplacení, ovšem obvykle za tučný poplatek. Jiné tuto možnost nemají a tím byste se mohli dostat do dalších finančních problémů. Je lepší být předem připraven na všechny situace. 

Jak poznat nepoctivého lichváře

Jak už jsme zmínili, v první řadě hledejte, zda má nebankovní společnost licenci pro poskytování nebankovních úvěrů a je nad nimi dohled ČNB. Pozor ale dávejte i na poplatky, vysoké úroky, to, jak bude poskytovatel reagovat, když včas nezaplatíte splátku, zda vám umožní splátku odložit atd. Vhodné je přečíst si recenze a hodnocení těch, kteří již od nich půjčku získali. Ne však na stránkách nebankovní společnosti. Tam budou vždy jen kladné recenze. Podívejte se na hodnocení na Google nebo Heureka, kde najdete všechny, i ty negativní. Je dobré poznat obě strany mince. 

Pujcky Recenze
Ukázka špatných recenzí. Zdroj: Google

Někteří nepoctiví poskytovatelé půjček mají i chytáky, na které klienty lákají. Jedním z nich je extrémně nízká splátka. Může se totiž stát, že se nejedná o splátku měsíční, ale týdenní. Snadno se to však při žádosti přehlédne. 

Doporučujeme vybírat společnost, která vám umožní posílat splátky na účet – raději se vyhněte těm, které vybírají splátky osobně. Rozhodně není nikomu příjemné, když vám zazvoní u dveří každou neděli “výběrčí”. Navíc když dáváte někomu peníze do ruky, nemáte jistotu, že se dostanou tam, kam mají. Zasláním splátky přes účet se chráníte a máte možnost tyto informace zpětně doložit. 

Pozor dávejte i ve chvíli, kdy budete sjednávat půjčku po telefonu. Některé společnosti nevydělávají přímo na půjčení peněz, ale na telefonátech, během kterých si lidé půjčku sjednávají. Vy si vyjednáte přes telefon půjčení 2000 Kč na 14 dní, ale pak zjistíte, že jste za telefonát zaplatili mnohem více. Vyřídit půjčku po telefonu není záležitost na pár minut a pokud je hovor zpoplatněn, nemusí se to vyplatit. 

Na co si dát pozor, když po vás nechtějí doložit příjem

Půjčku bez doložení příjmu můžete mít i v bance. Ta se obvykle váže k tomu, že vás má banka po delší dobu prověřené, chodí vám na jejich účet příjmy a máte dobrou platební morálku. I tak se ale může stát, že si budou chtít nakonec příjmy doložit. U nebankovní společnosti tomu může být podobně. 

Pokud ale narazíte na společnost, která skutečně nepožaduje doložení příjmu, obvykle to prezentují přímo tak, že poskytují úvěry lidem, kteří nemají pro banky akceptovatelný příjem, jsou v důchodu, studují, jsou na mateřské či rodičovské dovolené, matky samoživitelky atd. V takovém případě vždy dbejte na dobré prověření společnosti, ať nenaletíte lichvářům. 

Co tedy všechno sledovat, abyste si nevybrali nepoctivé poskytovatele úvěrů? 

 • Mají licenci od ČNB ✅
 • ČNB nad nimi vykonává dohled ✅
 • Mají jasně stanovené podmínky pro půjčení ✅
 • Předem víte, kolik za půjčku zaplatíte – úroková sazba, poplatky, RPSN ✅
 • Ochotně poskytnou informace o možnosti odložení splátek či prodloužení splatnosti – ještě před poskytnutím půjčky ✅
 • Peníze vám pošlou na účet ✅
 • Splátky probíhají z účtu na účet poskytovatele, nikdy z ruky do ruky! ✅
 • Při sjednávání půjčky po telefonu si zjistěte poplatek za telefonát – i když máte tarif s voláním zdarma, na zpoplatněné linky to neplatí a může se vám tak žádost pořádně prodražit 

Co číst dále:


Přispět svou zkušeností
diskuze
Podělte se o názor a pomozte tak ostatním!