E.ON Recenze E.ON Recenze

Hodnotil/a Redakce 5fin.cz

Vydáno: 12. 4. 2023

Aktualizováno: 29 ledna, 2024

Shrnutí recenze

E.ON je jedním z největších dodavatelů energií v České republice a největším, který využívá energie z vody, vzduchu, slunce a bioplynu. Snaží se o to, aby byli k životnímu prostředí a přírodě co nejšetrnější. Uzavřít u nich můžete smlouvy na odběr elektřiny i plynu, a to na 12, 24 a 36 měsíců. Smlouvy jsou se závazkem, přičemž platí, že nejdelší závazek má bonus v podobě servisu zdarma. Veškeré záležitosti kolem záloh, adresy nebo kontroly spotřeby energie můžete provádět sami a online, v servisu Energie24. Snadno tam změníte i zálohu. Přihlášení k odběru energie provedete jednoduše online, ať už jde o plyn či elektřinu. Klienti E.ON jistě ocení nejen spolehlivé služby, ale také bonusy v podobě slev a voucherů, které jsou jim k dispozici.

Celkové skóre 8.9/10 se skládá z hodnocení všech 10 parametrů:
 • Dodává elektřinu
 • Dodává plyn
 • Fixace ceny
 • Možné sjednat online
 • Bez závazků
 • Dlouhodobý úvazek je výhodnější?
 • Možná změna výše záloh
 • Přijímají nové zákazníky?
 • Je možné přejít od konkurence?
 • Mají vlastní pobočky?
Hodnocení redakce
hodnoceno 10 parametrů
8.9/10
Hodnocení uživatelů
hodnoceno 3x Přidat hodnocení
5/5
Celkové skóre 10/10 se skládá z hodnocení 4 parametrů:
 • Dodává elektřinu
 • Dodává plyn
 • Fixace ceny
 • Možné sjednat online
10/10
Celkové skóre 6.7/10 se skládá z hodnocení 3 parametrů:
 • Bez závazků
 • Dlouhodobý úvazek je výhodnější?
 • Možná změna výše záloh
6.7/10
Celkové skóre 10/10 se skládá z hodnocení 3 parametrů:
 • Přijímají nové zákazníky?
 • Je možné přejít od konkurence?
 • Mají vlastní pobočky?
10/10

Výhody

 • Stabilní a spolehlivý dodavatel - na trhu již přes 20 let
 • Bonusy pro klienty
 • Online aplikace pro kontrolu spotřeby
 • Změna záloh možná online

Nevýhody

 • Smlouvy u elektřiny i plynu E.ON nabízí pouze se závazkem - na dobu určitou

Důležité parametry
Celkové skóre 10/10 se skládá z hodnocení 4 parametrů:
 • Dodává elektřinu
 • Dodává plyn
 • Fixace ceny
 • Možné sjednat online
10/10

E.ON je dodavatel zemního plynu a elektřiny v České republice již více než 20 let. Za tu dobu získal obrovské množství zákazníků a především jejich důvěru. Jedná se totiž o jednoho z nejstabilnějších a nejspolehlivějších dodavatelů u nás. Energie dodávají cca 1,4 milionu zákazníků a starají se o 66.000 km elektrického vedení a 4.000 km plynovodního potrubí. Nám se líbí nejen to, že je na ně skutečně spoleh – to můžeme dosvědčit jako mnohaletí klienti, ale také to, že myslí na budoucnost nás všech a přírody. Snaží se postupovat ve všem tak, aby příroda trpěla co nejméně a aby mohli z přírodních zdrojů čerpat i do budoucna.

Eon Vyhody

Dodává elektřinu
Energetická společnost se zabývá dodáním elektřiny
Ano
Dodává plyn
Energetická společnost se zabývá dodáním plynu
Ano
Fixace ceny
Společnost nabízí fixovanou cenu za plyn/elektřinu, která se nezmění po celou dobu smluvního období. Fixovaná cena se váže na smlouvu se závazkem uzavřenou na konkrétní období.
Ano
Možné sjednat online
Smlouvu s dodavatelem plynu/elektřiny je možné uzavřít online, přímo přes formulář na webových stránkách, nebo přes e-mail.
Ano

E.ON dodává svým klientům zemní plyn i elektřinu, a to nejčastěji za fixní ceny. Záleží na tom, jaký si vyberete tarif. Ten zase hodně závisí na tom, na co všechno elektřinu nebo plyn ve své domácnosti využijete. Pokud si nejste jistí, stačí vyzkoušet jejich online kalkulačku, do níž zadáte, od koho nyní energie berete, zda chcete plyn i elektřinu nebo jen jednu energii, zda budete s energií topit, svítit, vařit na ní, zda používáte doma přímotopy atd. E.ON vám nabídne takový tarif, aby pro vás byl výhodný. U elektřiny je to např. tarif Aku, Kombi, Přímotop a další. Pokud víte předem, jaký tarif je pro vás nejvhodnější, můžete se na ceny energie podívat rovnou do jejich ceníků.

Sjednání smlouvy online

Ať už potřebujete sjednat smlouvu na energie pro zcela nové odběrné místo, nebo jste koupili byt a potřebujete energie přepsat na sebe, můžete vše udělat pohodlně online. Vyplníte smlouvy, odešlete je a počkáte, až se vám pracovníci E.ON ozvou a vše s vámi dořeší. Pokud nevíte, jaká smlouva je pro vás vhodná nebo jaký si sjednat tarif/produkt, poradí vám. 

Eon Levne Energie

Chcete-li k E.ON přejít od konkurence, rovněž lze podat žádost online. V tomto případě však počítejte s tím, že se E.ON musí řídit vaší dosavadní smlouvou u konkurence a převod tak může trvat delší dobu.

Dodavatel elektřiny

E.ON je největším dodavatelem elektřiny získáváné z větru, slunce, vody nebo bioplynu. Snaží se, aby jejich energie byla co nejvíce “zelená” a dodává ji i svým odběratelům. Elektřinu dodávají již přes 20 let a my můžeme potvrdit, že se jedná skutečně o dodavatele spolehlivého, který všechny komplikace způsobené např. přírodními živly, řeší rychle a efektivně. Jsme klienty E.ON s drobnou přestávkou kolem 15 let a nemůžeme si stěžovat ani na dodávku energie, ani na jednání ohledně nastavení cen a tarifů. 

Eon Dodavky Elektriny

E.ON kromě energií poskytuje svým klientům i zajímavý zákaznický program, ve kterém si můžete vybírat různé bonusy a slevy na nákupy u jejich obchodních partnerů apod. Najdete tu slevy na vstupné na kulturu, sportovní aktivity, skipasy atd.

Enerie24

V posledních letech nás nadchla kontrola odběru elektřiny přes jejich online servis Energie 24, kde si během chvilky zjistíte, zda vám postačí zálohy v závislosti na vaší spotřebě. Stačí se přihlásit do tohoto servisu a zapsat čísla z elektroměru. Okamžitě na vás vyskočí výsledek, takže víte, zda máte přeplatek či nedoplatek a kolik. Můžete také své zálohy ihned upravit podle potřeby.

Tip Tip

Zajímá vás nabídka ostatních dodavatelů elektřiny v České republice? Podívejte se na celé naše srovnání dodavatelů elektřiny a zjistěte, zda nabízí smlouvy se závazkem či bez něj, nebo zda máte nárok na fixní ceny energií.

Dodavatel plynu

S E.ON získáte v první řadě kvalitního a spolehlivého dodavatele plynu. Plyn do českých domácností dodávají (stejně jako elektřinu) již přes 20 let a dalo by se říci, že každá desátá domácnost odebírá plyn právě od E.ON. Pravidelné kontroly pohlídají za vás a předem se vám ozvou. Vy můžete tuto starost vypustit z hlavy. Oceňujeme přehledné smlouvy, které snadno pochopíte a nemusíte nad nimi prosedět hodiny, než zjistíte, za co vlastně budete platit. Kdybyste přece jen něčemu nerozuměli, je k dispozici i podpora, která je sice velmi ochotná a kvalifikovaná, ale dovolat se na klientskou linku může být někdy o nervy (občas musíme čekat i 20 min, než jsme přepojeni na operátora). 

Eon Plyn

Výhodou však je, že stejně jako správu elektřiny i správu odběru plynu můžete řešit přes mobilní aplikaci nebo Energie24, což je správa dostupná přes počítač. Zde si snadno zjistíte, kolik platíte, jak vysoký je váš odběr a zda vám zalohy budou stačit. Můžete zde změnit jméno, adresu i výši záloh a na klientskou linku vůbec nevolat. 

Tip Tip

Zajímá vás, jaké podmínky u odběru plynu poskytují další energetické společnosti? Podívejte se na celé naše srovnání dodavatelů plynu.

Přechod k E.ON v případě odběru plynu můžete vyřešit pohodlně online, počítejte však s tím, že E.ON musí dodržet podmínky vaší stávající smlouvy. Převedení proto může trvat i několik měsíců. 

Smlouvy na odběr plynu se řídí podle tarifu, který si vyberete. První variantou je tarif Variant, který má smlouvu na 12 měsíců. Druhý je pak tarif Variant24 se smlouvou na 24 měsíců. A tarif Komplet plyn je na 36 měsíců, ale v ceně máte i servis kotle a spalinových cest.

Podmínky
Celkové skóre 6.7/10 se skládá z hodnocení 3 parametrů:
 • Bez závazků
 • Dlouhodobý úvazek je výhodnější?
 • Možná změna výše záloh
6.7/10

E.ON umožňuje klientům uzavřít smlouvy pouze na dobu určitou. Délka smluvního období se liší podle toho, zda uzavíráte smlouvu na plyn nebo na elektřinu. Rozdíl je také v tom, zda jste stávajícím klientem E.ON nebo k nim teprve přecházíte a uzavíráte novou smlouvu.  Faktem je, že dlouhodobý závazek je výhodnější. 

Smlouvu na elektřinu lze uzavřít na 24 a 36 měsíců. U smlouvy na delší dobu je v ceně např. servis elektrikáře. U plynu se dá uzavřít smlouva na 12 měsíců s cenou, která není fixovaná. Je zde proto riziko, že cena plynu se během smluvního období zvýší. Pokud chcete toto riziko obejít, uzavřete smlouvu na 24 nebo 36 měsíců. U nejdelší varianty získáte zdarma také servis kotle, popř. čištění/kontrolu spalinových cest. 

E.ON umožňuje klientům přístup do online aplikace – klientského servisu Energie24, ve kterém si mohou konkrotolovat jejich průběžnou spotřebu a to, zda mají dostatečnou výši záloh. Pokud zjistí, že mají zálohy příliš nízké, popř. příliš vysoké, mohou si výši zálohy sami změnit.

Bez závazků
Společnost nabízí smlouvu bez závazků - klient může kdykoliv odejít.
Ne
Dlouhodobý úvazek je výhodnější?
Společnost nabízí smlouvy na dlouhé smluvní období, u nichž zvýhodní cenu elektřiny/plynu.
Ano
Možná změna výše záloh
Společnost umožňuje kdykoliv během roku změnit výši záloh za plyn/elektřinu - obvykle online nebo v mobilní aplikaci.
Ano

Sjednání
Celkové skóre 10/10 se skládá z hodnocení 3 parametrů:
 • Přijímají nové zákazníky?
 • Je možné přejít od konkurence?
 • Mají vlastní pobočky?
10/10

Jak už jsme zmínili výše, smlouvu s E.ONem snadno sjednáte online. Přijímají jak zcela nové zákazníky, tak umožňují přechod od konkurence. Zde však můžete na předevení k E.ONu čekat déle, neboť se budou řídit podmínkami smlouvy vašeho stávajícího dodavatele. Záleží tedy na tom, zda u něj máte smlouvu na dobu určitou či neurčitou.

E.ON má vedle podpory na telefonu a chatu také vlastní pobočky rozeseté po České republice. Můžete tam osobně zajít a řešit své záležitosti přímo. Vzhledem k tomu, že je mnohem jednodušší řešit vše online, jsme osobně nikdy s pracovníky E.ON nejednali. Vždy jsme vše pohodlně vyřešili přes online servis, po e-mailech nebo po telefonu.

Přijímají nové zákazníky?
Energetická společnost stále přijímá nové zákazníky.
Ano
Je možné přejít od konkurence?
Společnost umožní novým klientům přejít k ní od konkurence a s přechodem a ukončením smluv u stávajícího dodavatele vypomůže.
Ano
Mají vlastní pobočky?
Energetická společnost má kamenné pobočky a zákaznická centra, kam mohou klienti osobně zajít.
Ano
Doporučujeme Doporučujeme

Zajímá vás nabídka ostatních dodavatelů elektřiny v České republice? Podívejte se na celé naše srovnání dodavatelů elektřiny a zjistěte, zda nabízí smlouvy se závazkem či bez něj, nebo zda máte nárok na fixní ceny energií.


Přispět svou zkušeností
diskuze
Podělte se o názor a pomozte tak ostatním!