AXA Cestovní pojištění Recenze AXA Cestovní pojištění Recenze

Hodnotil/a Redakce 5fin.cz

Vydáno: 30. 11. 2022

Aktualizováno: 29 ledna, 2024

Shrnutí recenze

Pojišťovna Axa nabízí hned několik druhů cestovního pojištění. My jsme se zaměřili na klasické krátkodobé cestovní pojištění, které si sjednáváme při cestě na dovolenou.  V tomto případě si můžete vybrat ze tří tarifů, podle náročnosti své cesty a také destinace, kam jedete. Pojistit se lze na cesty po Evropě (Reference, Komfort) nebo po celém světě (Excelent). Vybrat si můžete pojištění pro jednotlivce, rodinu nebo celou skupinu lidí. Výhodou jsou i volitelná připojištění, která se zaměřují na adrenalinové sporty, pojištění cesty vlastním nebo vypůjčeným vozem nebo vás pojistí při cestě na studia a za prací. Cestovní pojištění Axa se dá pohodlně sjednat online, přičemž získáte i cenové zvýhodnění.

Celkové skóre 8.3/10 se skládá z hodnocení všech 14 parametrů:
 • Rodinné pojištění
 • Výška pojistného limitu léčebných výloh
 • Možnost připojištění adrenalinových sportů
 • Možnost pojištění domácích mazlíčků
 • Asistenční služba v ceně
 • Sjednání online
 • Česká republika
 • Evropa
 • USA a Kanada
 • Celý svět
 • Akutní zubní ošetření
 • Trvalé následky úrazu
 • Úrazové pojištění - denní odškodné
 • Odškodné za pobyt v nemocnici
Hodnocení redakce
hodnoceno 14 parametrů
8.3/10
Hodnocení uživatelů
hodnoceno 10x Přidat hodnocení
1/5
Celkové skóre 10/10 se skládá z hodnocení 6 parametrů:
 • Rodinné pojištění
 • Výška pojistného limitu léčebných výloh
 • Možnost připojištění adrenalinových sportů
 • Možnost pojištění domácích mazlíčků
 • Asistenční služba v ceně
 • Sjednání online
10/10
Celkové skóre 10/10 se skládá z hodnocení 4 parametrů:
 • Česká republika
 • Evropa
 • USA a Kanada
 • Celý svět
10/10
Celkové skóre 5/10 se skládá z hodnocení 4 parametrů:
 • Akutní zubní ošetření
 • Trvalé následky úrazu
 • Úrazové pojištění - denní odškodné
 • Odškodné za pobyt v nemocnici
5/10

Výhody

 • Výběr ze tří tarifů dle vašich požadavků a cíle vaší cesty
 • Pojistné limity až 500 000 000 Kč
 • Možnost vybrat ČR, Evropu i celý svět
 • Asistenční služby v ceně tarifu
 • Řada doplňkových připojištění

Nevýhody

 • Nepojistíte zde denní odškodné na úraz ani hospitalizaci

Výběr ze tří tarifů dle vašich požadavků a cíle vaší cesty

Důležité parametry
Celkové skóre 10/10 se skládá z hodnocení 6 parametrů:
 • Rodinné pojištění
 • Výška pojistného limitu léčebných výloh
 • Možnost připojištění adrenalinových sportů
 • Možnost pojištění domácích mazlíčků
 • Asistenční služba v ceně
 • Sjednání online
10/10

Pojišťovna Axa by se s trochou nadsázky dala označit za specialistu na cestovní pojištění. Nabízejí hned několik variant – Cestoví pojištění, Domestic a Dlouhodobé cestovní pojištění. My jsme se tentokrát zaměřili na to krátkodobé – klasické cestovní pojištění, které nabízí hned ve třech tarifech. Ty si lze vybrat podle toho, kam cestujete a na jak dlouho, a také samozřejmě podle toho, co všechno chcete pojistit. Na jednotlivé tarify cestovního pojištění se podíváme podrobně níže, ale v tabulce najdete údaje vycházející z nejrozšířenějšího tarifu, který jsme testovali a to tarifu Excelent. 

Axa Cestovni Pojisteni Sjednani

V rámci cestovního pojištění Axa (tarif Excelent) můžete získat krytí až do 500 milionů korun. V ceně tohoto pojištění je automaticky i asistenční služba a také pojištění domácích mazlíčků. Dá se uzavřít pro jednotlivce i jako rodinné cestovní pojištění. Záleží jen na vás, jak si jej v online kalkulaci nastavíte. To je další výhoda cestovního pojištění Axa – dá se pohodlně a poměrně rychle sjednat online. 

Axa Cestovni Pojisteni Sjednani Online

Pokud byste chtěli mít pojištěné i adrenalinové sporty, je to možné. Tato volba však není součástí tarifu Excelent. Adrenalinové sporty si můžete vybrat z volitelných připojištění a připojistit je zvlášť. 

Rodinné pojištění
Pojištění lze vytvořit pro celou rodinu najednou
Ano
Výška pojistného limitu léčebných výloh
Nejvyšší možný limit na léčebné výlohy
500 000 000 Kč
Možnost připojištění adrenalinových sportů
Adrenalinové a extrémní sporty je možné připojistit k základnímu tarifu
Ano
Možnost pojištění domácích mazlíčků
Ano
Asistenční služba v ceně
Ano
Sjednání online
Ano

Tarify cestovního pojištění Axa

Axa Cestovni Pojisteni Porovnani Tarifu

Jak jsme již zmínili, Axa nabízí cestovní pojištění ve třech variantách – tarifech, které se liší limity pojištění, ale také množstvím pojistných událostí a místy, kam cestujete. Pojďme se nyní na jednotlivé tarify podívat podrobněji. 

Tarif Reference Ne Ne

Tarif Reference cestovního pojištění Axa je nejnižší v nabídce. Má nejnižší pojistné limity a je doporučován pouze na kratší cesty do sousedních zemí České republiky, např. když jedete na nákupy, nebo na krátkou návštěvu k rodině či přátelům. Celkový limit pojistného plnění je u tohoto tarifu 2.500.000 Kč a pojištěny jsou repatriace a transporty (např. do nemocnice), akutní zubní pojištění (pouze do limitu 6000 Kč), zásah horské služby při pojistné události, návštěva rodinného příslušníka – konkrétně jeho doprava za vámi, pokud budete např. v zahraničí hospitalizováni, a také ubytování rodinného příslušníka při této návštěvě. Limit je 100 eur na noc, maximálně však pojišťovna uhradí ubytování na deset nocí.

Tarif Komfort Ne Ne

Cestujete-li po Evropě a nechystáte se na žádné náročné výlety, postačí vám tarif Komfort. Má vyšší pojistné limity, než předchozí tarif a také více druhů pojištění. V základu je stejné pojištění, jako u předchozího tarifu, jen s vyššími limity. Celkový limit pojištění je 5 milionů. Ošetření zubů je pojištěno do částky 11.000 Kč a rodinný příslušník dostane zaplaceno ubytování na 5 nocí za 150 eur. Samozřejmě v případě, že za vámi bude cestovat z důvodu pojistné události. Součástí tohoto tarifu je také pojištění odpovědnosti, které hradí odpovědnost za nemajetkovou újmu na zdraví do výše 1 milionu, odpovědnost za škodu na věcech do 500.000 Kč a počítat je třeba se spoluúčastí u tohoto pojištění – 5000 Kč. Automaticky je v ceně pojištění asistence (to obsahuje i tarif Reference), pojištění právní ochrany, úrazové pojištění a pojištění zavazadel do celkového limitu 20.000 Kč.

Tarif Excelent Ne Ne

Nejlépe hodnoceným tarifem cestovního pojištění Axa je Excelent. Není divu. Má nejvyšší limity a nejvíce druhů pojištění a krytí. Je určen k cestování po celé Evropě (s výjimkou zemí, které zakazuje MZV ČR – viz. níže) a poskytne vám klid na všechny možné záliby a činnosti. Celkový pojistný limit u tarifu Excelent je 500 milionů korun. Opět jsou zde pojištěny stejné záležitosti, jako u předchozích dvou tarifů, ale s vyššími limity. Ošetření zubů vám proplatí až do 20.000 Kč, ubytování rodinného příslušníka je až 200 eur na noc (max. opět 10 nocí), pojištění odpovědnosti za škodu vás kryje na nemajetkovou újmu do 25 milionů, za poškození věcí do 10 milionů a do 1 milionu hradí navíc i ušlý zisk. Opět je zde potřeba počítat se spoluúčastí 5000 Kč. 

I v ceně tohoto tarifu máte asistenční služby, právní služby, úrazové pojištění s vyššími limity, pojištění zavazadel do celkového limitu 40.000 Kč a také pojištění domácích mazlíčků a pojištění spojené s cestováním letadlem (např. zpoždění zavazadel). 

Výběr ze tří tarifů dle vašich požadavků a cíle vaší cesty

Volitelná připojištění cestovního pojištění Axa

Axa Cestovni Pojisteni Pripojisteni

Vedle pojištění, která zahrnují tarify, můžete cestovní pojištění Axa doplnit také o další volitelná připojištění. Mezi nejžádanější patří pojištění rizikových sportů.

Pojištění rizikových sportů Ne Ne

Cestovní pojištění Axa můžete doplnit o pojištění rizikových a adrenalinových sportů, a je přitom jedno, jaký tarif pojištění si vyberete. Jelikož ani ta nejlepší pojišťovna nezahrnuje všechny rizikové a adrenalinové sporty, doporučujeme vždy před sjednáním této pojistky mrknout do jejich pojistných podmínek, abyste měli jistotu, že skutečně pojistí sporty, na které se v zahraničí chystáte.

Pojištění práce a studium Ne Ne

Toto připojištění se doporučuje všem, kteří se do zahraničí nechystají na běžnou dovolenou, ale hodlají zde studovat nebo pracovat delší dobu. Zajistí vám krytí pojistných událostí, které by mohly při studiu nebo práci vzniknout a vy budete moci klidně spát a soustředit se na své cíle.

Pojištění drink povolen Ne Ne

Jistě dobře víte, že pokud v zahraničí požijete alkohol a následně dojde k pojistné události, pojišťovny mají nárok nevyplatit vám pojistné. To je poměrně nepříjemné, obzvlášť, když si dáte třeba jen jeden svařák mezi lyžováním nebo lehký drink na pláži. Axa myslí i na toto a proto nabízí speciální připojištění, které když uzavřete, můžete si v klidu nějaký ten drink, svařák nebo pivo dát. Samozřejmě všeho “s mírou”, takže pojištění bude propláceno maximálně do 0,8 promile. Pokud dojde k pojistné události a vy budete mít v krvi alkoholu více, nezachrání vás ani toto připojištění. 

Pojištění autoasistence Ne Ne

Pokud se chystáte na služební cestu nebo na dovolenou autem, můžete zvolit ještě připojištění autoasistence. To vám pomůže v případě poruchy na voze, zajistí odtah do servisu a následnou opravu a pokud by došlo k závažné závadě, zajistí odtah vozu zpět domů a pomůže přepravit domů i celou posádku vozu. 

Pokud byste nechtěli cestovat vlastním autem, ale plánujete si půjčit vůz až v cílové destinaci, doporučíme Pojištění půjčeného vozidla. Pokud dojde s vozem k nehodě, pomůže vám Axa uhradit spoluúčast, kterou by po vás chtěla pojišťovna. Navíc toto pojištění platí i když si půjčíte jen skútr.

Připojištění chronických onemocnění Ne Ne

Připojištění chronických onemocnění se může zdát na první pohled jako zbytečnost. Faktem však je, že tato onemocnění vám mohou dát doma pokoj dlouhé roky, ale při cestě do zahraničí se mohou projevit v plné síle – jiný vzduch, jiná vlhkost a teplota, náročnější cestování… Toto pojištění vám zajistí, že vám budou ošetření a pojistné události hrazeny i v případě, že se stanou v důsledku chronických onemocnění. 

Výběr ze tří tarifů dle vašich požadavků a cíle vaší cesty

Kde pojištění platí
Celkové skóre 10/10 se skládá z hodnocení 4 parametrů:
 • Česká republika
 • Evropa
 • USA a Kanada
 • Celý svět
10/10

Cestovní pojištění Axa platí po celé České republice, Evropě i po celém Světě. Vybrat můžete podle zmíněných oblastí, ale pokud si nejste jisti, kde se vaše cílová destinace nachází, můžete napsat i název konkrétního státu, kam cestujete a kde chcete být pojištěni.

Česká republika
Ano
Evropa
Ano
USA a Kanada
Ano
Celý svět
Ano

U cestovního pojištění Axa je také výjimka, kde pojištění neplatí. Jedná se o země a destinace, kam Ministerstvo zahraničních věcí ČR nedoporučuje nebo dokonce zakazuje cestovat kvůli válečným, politickým či ekonomickým nepokojům. Pokud vás zajímá, které oblasti to jsou, doporučujeme se podívat vždy před cestou a sjednáním pojištění přímo na stránky Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Rizika krytí
Celkové skóre 5/10 se skládá z hodnocení 4 parametrů:
 • Akutní zubní ošetření
 • Trvalé následky úrazu
 • Úrazové pojištění - denní odškodné
 • Odškodné za pobyt v nemocnici
5/10

Součástí tarifu Excelent u cestovního pojištění Axa je pojištěno akutní zubní ošetření – na částku 20.000 Kč, u nižších tarifů jsou pak i nižší pojistné limity. Tarif Komfort vám zubní ošetření pojistí limitem 11.000 Kč a tarif Reference na 6000 Kč.

Axa Cestovni Pojisteni Kryti Rizik

U tarifů Excelent a Komfort máte pojištěný i úraz, a to konkrétně smrt úrazem a trvalé následky úrazu. U tarifu Excelent je pojistný limit 1 milion a u tarifu Komfort pak 500.000 Kč. 

Odškodné za pobyt v nemocnici ani denní odškodné za úraz u cestovního pojištění Axa nenajdete.

Akutní zubní ošetření
Ošetření zubů z důvodů akutní bolesti či úrazu - např. vyražený či ulomený zub, popř. léky na bolest
Ano
Trvalé následky úrazu
Trvalé následky úrazu, který se stal na vámi pojištěné cestě - zpravidla ve formě připojištění, někdy bývá i v ceně vyšších tarifů
Ano
Úrazové pojištění - denní odškodné
Pojištění vám proplatí denní odškodné za úraz, který se vám na cestě stal, po určitou dobu dní, např. 300 Kč/den
Ne
Odškodné za pobyt v nemocnici
Denní odškodné za pobyt v nemocnici - např. 300 Kč /den - někdy jen určitý počet dnů, popř. po celou dobu pobytu v nemocnici. Zpravidla ve formě připojištění, někdy součástí vyšších tarifů
Ne
Výběr ze tří tarifů dle vašich požadavků a cíle vaší cesty

Jak uzavřít cestovní pojištění Axa

Cestovní pojištění Axa se nám líbí nejen díky vysokým limitům pojistných událostí, ale především svou variabilitou. Sjednat si jej můžete velmi snadno online. Stačí se prokliknout do kalkulace na webových stránkách Axa a vybrat nastavení, které potřebujete. Online kalkulačka je přehledná a u veškerých pojistek najdete vysvětlení, takže přesně více, co si kupujete. Při online sjednání navíc získáte 20 % slevu. 

Nejprve si zvolíte, zda chcete krátkodobé nebo dlouhodobé pojištění. Zde záleží na tom, zda jedete jen na dovolenou nebo třeba na studijní či pracovní pobyt. Poté zaškrtnete, zda chcete pojistit sebe, někoho dalšího, celou rodinu nebo skupinu osob. Nastavíte orientačně věk pojištěného a nastavíte, zda budete cestovat po Evropě, celém světě, nebo do konkrétní země. 

U krátkodobého pojištění je nutné nastavit od kdy do kdy bude pojištění platit. 

Cenu za cestovní pojištění i se slevou uvidíte ihned v nabídce jednotlivých tarifů. Stačí zaškrtnout, který jste vybrali a je hotovo. Pod tarify pak najdete i připojištění, která rovněž stačí jen zaškrtnout. Ještě níže si můžete připojistit pojištění předčasného návratu. 

Nejníže na stránce pak uvidíte celkovou cenu se slevou za vybraný tarif i případná připojištění. Pokud vám nastavení vyhovuje, můžete přejít k vyplnění osobních údajů a dokončení pojištění. Platit lze pohodlně online převodem nebo platební kartou, což je rychlé a praktické, především chvátáte-li na platnost pojištění – např. ihned od druhého dne. 

Doporučujeme Doporučujeme

Líbí se vám cestovní pojištění Axa, ale zajímá vás, co nabízí konkurence, nebo jste nenašli variantu, která by vám vyhovovala? Podívejte se na celé naše srovnání cestovních pojištění a vyberte si to nejvhodnější právě pro vás.


Přispět svou zkušeností
diskuze
Podělte se o názor a pomozte tak ostatním!

AXA Cestovní pojištění zkušenosti a recenze zákazníků

1 zkušeností
Hodnocení - 1 Hodnocení - 2 Hodnocení - 3 Hodnocení - 4 Hodnocení - 5

v létě mamka nemohla pro Covid odjet na dovolenou a dosud , je únor jsme nedostali kompenzaci, vše proběhlo, potvrzení od lékaře, kompenzace byla schválena, ale od té doby má AXA jen vytáčky, špatné číslo účtu, už jsme poslali . nemáte, aha, tak neposlali, tak posíláme, zase nemáte peníze, tak si dejte reklamaci a za 30 dní vám řekneme, nemáte, tak další reklamaci a zase 30 dní .. peklo kvůli 20 000 Kč .

Hodnocení - 1
lenka kozáková
20 února, 2023